100 TL ve üzeri alışverişlerinizde kargo bedava! +9 TL ile kapıda ödeme imkanı
Nedret Gürcan - Taşrada Şiire Tutunmak - Abdullah Şengül- | Yeni ve İk
%30 indirimli

Nedret Gürcan - Taşrada Şiire Tutunmak

ISBN / BARKOD : 9789753388801
Üretici : Akçağ Yayınları - Ders Kitapları
Yazar : Abdullah Şengül Döndü Çifci
Sayfa Sayısı : 392
Konu Edebiyat / Şiir
Nedret Gürcan'ı bütün yönleriyle tanıtmayı amaçlayan bu kitap, şair hakkında yapılan en kapsamlı çalışmadır. Son dönem Türk şiirinde bir aşk şairi olarak tanınan Nedret Gürcan, aynı zamanda taşra ve kent insanının yaşamına Yazının devamı...
Kargo Ücreti : 9,50 TL
Liste Fiyatı : 30,00
Kitapsahaf Fiyatı : 21,00
Kazancınız : 9,00

Ürün Özellikleri

Stok Kodu

9789753388801

Boyut

13.00x21.00

Sayfa Sayısı

392

Basım Yeri

Ankara

Basım Tarihi

2007

Kapak Türü

Ciltsiz

Kağıt Türü

2. Hamur

Dili

Türkçe

Nedret Gürcan'ı bütün yönleriyle tanıtmayı amaçlayan bu kitap, şair hakkında yapılan en kapsamlı çalışmadır. Son dönem Türk şiirinde bir aşk şairi olarak tanınan Nedret Gürcan, aynı zamanda taşra ve kent insanının yaşamına farklı bakış açıları getiren başarılı bir şairdir. Taşra ve kent yaşamını iyi bilmesi, ikisi arasında köprü kurmasını sağlar. Kent yaşamının soğukluğu ve samimiyetsizliğine karşın taşradaki insani ilişkileri daha samimi ve sıcak bulur.

Bu çalışmada Nedret Gürcan'ın 'gölde su aramak gibi birşey' dediği Şairler Yaprağı macerasına da yer verilmiş, 1954-1957 yılları arasında çıkarılan Şairler Yaprağı, "Şiirin Taşradaki Öyküsü" başlığı altında incelenmiştir. Nedret Gürcan hakkında hazırladığımız bibliyografya, onun hayat yolculuğuna ait çeşitli kareler ve eserlerinden yaptığımız seçmeler, sadece şairi tanıtmak için değil, aynı zamanda bu konuda yapılacak yeni çalışmaları teşvik etmek içindir.

Bu kitabı henüz kimse eleştirmemiş.


Yorum yaz
Kapat