100 TL ve üzeri alışverişlerinizde kargo bedava! +9 TL ile kapıda ödeme imkanı
Eğitilmiş İnsanın İmali - Adem İnce | Yeni ve İkinci El Ucuz Kitabın A
%25 indirimli

Eğitilmiş İnsanın İmali

Günümüz Eğitim Anlayışı Üzerine Deneme

ISBN / BARKOD : 9789755749594
Üretici : İnsan Yayınları
Yazar : Adem İnce
Sayfa Sayısı : 336
Konu Eğitim / Diğer
Eğitilmiş İnsanın İmali, hâlihazırdaki eğitim sistemleri vasıtasıyla imal edilmekte olan günümüz insanının mahiyetini ortayakoymayı amaçlıyor.Geç-modern dünyanın alelade bir bireyi olarak hayatın hemen her alanını kuşatan bir Yazının devamı...
Kargo Ücreti : 9,50 TL
Liste Fiyatı : 35,00
Kitapsahaf Fiyatı : 26,25
Kazancınız : 8,75

Ürün Özellikleri

Stok Kodu

9789755749594

Boyut

13.50x21.00

Sayfa Sayısı

336

Basım Tarihi

2021-02

Kapak Türü

Ciltsiz

Kağıt Türü

2. Hamur

Dili

Türkçe

Eğitilmiş İnsanın İmali, hâlihazırdaki eğitim sistemleri vasıtasıyla imal edilmekte olan günümüz insanının mahiyetini ortayakoymayı amaçlıyor.

Geç-modern dünyanın alelade bir bireyi olarak hayatın hemen her alanını kuşatan bir eğitim anlayışı dâhilinde neoliberal düzeninamaçlarına muvafık bir şekilde teknik bir beser olarak imal edilen insanın hususiyetlerini aşikâr etmeyi amaçlayan kitap, eğitiminsalt eğitsel faaliyetler bütünü olarak görüldüğü ve okul içerisinde vuku bulan pratiklere indirgendiği günümüz eğitim mantalitesinisorgulamaya tabi tutarak eğitimi, içerisine hapsedildiği fantezi dünyasından azat etmeyi hedefliyor.

Bu çalışma, eğitimi okulun dışarısına çıkarmayı mümkün kılabilecek bir tartışma zemininde inceleyerek onu hayatın bütünlüğüiçerisinde tekrar ele alabileceğimiz bir tarzda sosyoloji, felsefe, din, edebiyat ve sinema müktesebatı çerçevesinde irdeleyerekortaya sarih bir eğitim algısı koymaya çalışıyor. Bunu yaparken de eğitimin her an bizi inşa eden bir mefhuma tekabül ettiği budüzlemde çağdaş bireyin eğitim aracılığıyla nasıl imal edildiğine değinirken bir yandan bu nasıllığın niçinini soruşturuyor, öteyandan da kendimizi bu malul eğitim algısından nasıl kurtarabileceğimize yönelik bir öneri sunuyor.

Bu kitabı henüz kimse eleştirmemiş.


Yorum yaz
Kapat