100 TL ve üzeri alışverişlerinizde kargo bedava! +9 TL ile kapıda ödeme imkanı

Dede Korkut

ISBN / BARKOD : 12345678295962
Üretici : Yapı Kredi Yayınları Sahaf
Yazar : Adnan Binyazar
Sayfa Sayısı : 309
Konu Çocuk Kitapları / Roman-Öykü
Edebiyat / Gençlik Edebiyatı
Edebiyat / Roman
Çocukluğunda “Dede Korkut“ adını duymamış olan yoktur. O yaşlarda hakkında fazla bir şey bilmediğimiz ya da öğrenmediğimiz Dede Korkut, Türklerin gelenek ve göreneklerini, yaşama biçimlerini değer yargılarını yansıtan Yazının devamı...
Kargo Ücreti : 9,50 TL
Kitapsahaf Fiyatı : 13,00

Ürün Özellikleri

Stok Kodu

12345678295962

Boyut

13.50x20.00

Sayfa Sayısı

309

Basım Yeri

İstanbul

Basım Tarihi

2007-06

Kapak Türü

Ciltli

Kağıt Türü

1. Hamur

Dili

Türkçe

Çocukluğunda “Dede Korkut“ adını duymamış olan yoktur. O yaşlarda hakkında fazla bir şey bilmediğimiz ya da öğrenmediğimiz Dede Korkut, Türklerin gelenek ve göreneklerini, yaşama biçimlerini değer yargılarını yansıtan hikayelerin anlatıcısı, derleyip toparlayıcısı olan bir Türk “ata“sıdır. 14. ve 15. yüzyıllarda yazıya geçirilen, ama öncesinin çok ötelerde olduğu bilinen bu hikayelere “destan“ da denilmektedir. Dildeki sadelik ve açıklık, anlatımındaki akıcılık, bu yapıtın bugünlere ulaşmasını sağlamıştır. Doğa sevgisi, insanca olan her şeye verilen değer gibi evrensel temaların yanında, hikayelerin her satırına ozanca bir duyarlık sinmiştir.

Özgün adı “Kitab-ı Dedem Korkut ala lisan-ı tarife-i Oğuzan“ olan bu başyapıt Adnan Binyazar tarafından yalınlaştırılıp genç okurlarımıza kazandırıldı.

Bu kitabı henüz kimse eleştirmemiş.


Yorum yaz
Kapat