100 TL ve üzeri alışverişlerinizde kargo bedava! +9 TL ile kapıda ödeme imkanı
Türklerin Savaş Sanatı - Ahmet Nurullah Özdal | Yeni ve İkinci El Ucuz
%27 indirimli

Türklerin Savaş Sanatı

Aldatıcı Taktikler Farklılaşan Stratejiler

ISBN / BARKOD : 9786050830200
Üretici : Timaş Yayınları
Yazar : Ahmet Nurullah Özdal
Sayfa Sayısı : 240
Konu Tarih / Araştırma - İnceleme
Son zamanlardaki satış : 1
Türklerin Savaş Sanatı, özellikle Türk tarihinin en çalkantılı dönemlerinden biri olan 11. ve 14. yüzyıllar arasındaki Türk devlet ve topluluklarının sık sık girişmek zorunda oldukları savaşlarda kullandıkları aldatıcı savaş Yazının devamı...
Kargo Ücreti : 9,50 TL
Liste Fiyatı : 24,50
Kitapsahaf Fiyatı : 17,89
Kazancınız : 6,61

Ürün Özellikleri

Stok Kodu

9786050830200

Boyut

13.50x21.00

Sayfa Sayısı

240

Basım Yeri

İstanbul

Basım Tarihi

2019-05

Kapak Türü

Ciltsiz

Kağıt Türü

2. Hamur

Dili

Türkçe

Türklerin Savaş Sanatı, özellikle Türk tarihinin en çalkantılı dönemlerinden biri olan 11. ve 14. yüzyıllar arasındaki Türk devlet ve topluluklarının sık sık girişmek zorunda oldukları savaşlarda kullandıkları aldatıcı savaş taktikleri ve farklı stratejileri ayrıntılı bir şekilde, ilgi çekici şekil ve görsellerle anlatıyor.

Kitap, göçebe ve yerleşik savaş usullerinin bazen karşılaştığı bazen de iç içe geçtiği bir zaman dilimini ele almaktadır. Bu süreç, süvarilerin ortalığı kasıp kavurduğu ama aynı zamanda piyadenin de yeniden yükselme temayülünde olduğu dönemdir. Savaşı, düşmanını taktiklerle alt etme ya da sadece mertçe dövüşme şeklinde algılayan farklı düşünüş biçimleri de birbirleriyle bu devirlerde çarpışmıştı. Savaş alanlarında süvarilerin oluşturduğu toz bulutuna, neftin yanmasıyla ortaya çıkan siyah dumanlar da karışmaya başlamıştı. Teknik alandaki yenilikler ve karşılaşılan farklı düşmanlar çoğu kez silahlarda, zırhlarda, stratejilerde veya askerî örgütlenmelerdeki farklılaşmalara sebep teşkil ediyordu.

Ahmet N. Özdal,Türklerin Savaş Sanatıisimli bu çalışmasında dört asır boyunca Yakındoğu'yu kasıp kavuran savaşları, orduları, silah teknolojilerini ve stratejileri ayrıntılı bir biçimde ele alıp akıcı bir üslupla okuyucuya sunarak Türk askerî tarihi literatürüne önemli bir katkı sağlıyor.

Bu kitabı henüz kimse eleştirmemiş.


Yorum yaz
Kapat