100 TL ve üzeri alışverişlerinizde kargo bedava! +7 TL ile kapıda ödeme imkanı
Kemalizm, Laiklik ve Demokrasi - Ahmet Taner Kışlalı | Yeni ve İkinci

Kemalizm, Laiklik ve Demokrasi

ISBN / BARKOD : 14000000000979
Üretici : İmge Kitabevi Yayınları Sahaf
Yazar : Ahmet Taner Kışlalı
Sayfa Sayısı : 304
Konu Politika Siyaset / Diğer
Evet, Atatürk suçludur!... Eğer Türk işçisi, batıdaki gibi, çocuk yaşta yeraltında günde 14-16 saat çalıştığı dönemler yaşamamışsa; bir oy hakkı için bile, Fransız işçisi gibi, 59 yıl kanlı bir savaşım vermek zorunda Yazının devamı...
Kargo Ücreti : 9,50 TL
Kitapsahaf Fiyatı : 14,00

Ürün Özellikleri

Stok Kodu

14000000000979

Boyut

13.50x20.00

Sayfa Sayısı

304

Kapak Türü

Ciltsiz

Kağıt Türü

2. Hamur

Dili

Türkçe

Evet, Atatürk suçludur!...

Eğer Türk işçisi, batıdaki gibi, çocuk yaşta yeraltında günde 14-16 saat çalıştığı dönemler yaşamamışsa; bir oy hakkı için bile, Fransız işçisi gibi, 59 yıl kanlı bir savaşım vermek zorunda kalmamışsa bunun suçlusu odur.

Eğer Türk kadını yasal olarak erkeğine eşitse, köle değilse, seçme ve seçilme hakkını, Fransız kadınından bile önce elde etmişse; kadınlar bugün Türkiye'de vali, bakan, başbakan bile olabiliyorsa bunun suçlusu odur!

Eğer açık havadaki klasik müzik konserlerini onbinlerce genç izliyorsa bunun suçlusu odur! Eğer 1923'lerde ortaçağ karanlığında yaşayan bir toplum, bugün 21. yüzyılın aydınlığına bir ölçüde yaklaşabilmişse bunun suçlusu odur!

Atatürk'ün suçları saymakla bitmez.

Ben Atatürkçüyüm ve laikim diyerek, din derslerinin zorunlu olması hükmünü anayasaya koydurtan, Alevi'nin, Hıristiyan'ın, Yahudi'nin, Sünni inancını öğrenmesini zorunlu hale getiren, Marmaris'teki emekli adam suçsuzdur!

Sokaktaki adama küfreden suçludur. Atatürk'e küfreden suçsuzdur.

Bu kitabı henüz kimse eleştirmemiş.


Yorum yaz
Kapat