150 TL ve üzeri alışverişlerinizde kargo bedava! +12 TL ile kapıda ödeme imkanı
Statü Endişesi - Alain De Botton | Yeni ve İkinci El Ucuz Kitabın Adre

Statü Endişesi

ISBN / BARKOD : 14000000000817
Üretici : Sel Yayıncılık Sahaf
Yazar : Alain De Botton
Sayfa Sayısı : 332
Konu Sanat / Sanat Tarihi
Felsefe / Diğer
Edebiyat / Deneme
Felsefe / Araştıma-İnceleme-Referans
Statü Endişesi, hepimizin içini kemiren ancak pek nadir ifade edebildiğimiz bir korkuyu su yüzüne çıkarıyor: Başkalarının bizim hakkımızda ne düşündüğü korkusu ve başarısızlığımızın toplum tarafından acımasızca Yazının devamı...
Kargo Ücreti : 15,00 TL
Kitapsahaf Fiyatı : 20,00

Ürün Özellikleri

Stok Kodu

14000000000817

Boyut

13.50x19.50

Sayfa Sayısı

332

Basım Yeri

İstanbul

Basım Tarihi

2019-05

Çeviren

Ahu Sıla Bayer

Kapak Türü

Ciltsiz

Kağıt Türü

2. Hamur

Dili

Türkçe

Statü Endişesi, hepimizin içini kemiren ancak pek nadir ifade edebildiğimiz bir korkuyu su yüzüne çıkarıyor: Başkalarının bizim hakkımızda ne düşündüğü korkusu ve başarısızlığımızın toplum tarafından acımasızca yargılanacağı hissi. Bir başka deyişle, evrensel bir endişeye, statü endişesine ayna tutuyor.

Alain de Botton, yine zarafet ve incelikle statü endişemizin nereden kaynaklandığını ve onu yenmek için neler yapabileceğimizi anlatıyor. Felsefecilerin, sanatçıların ve yazarların yardımıyla, statü endişesinin tarihsel öyküsünü ve tarih boyunca bu endişeyi yenmeye çabalamış hareketleri inceliyor. Toplumun acımasız yargılarına karşı kalkanlar edinen ve bu yolla mutluluğa ulaşmaya çalışan yalın ayaklı filozofların, üstsüz bohemlerin, komedyenlerin, şair ve ressamların bir resmi geçidini sunuyor okura.

Sonuç: Bu kitap yalnızca eğlendirmiyor, düşüncelerimizi de kışkırtıyor. Felsefenin yardımıyla toplumsal kaygılarımızdan kurtulmamızı sağlarken yürekleri hafifletiyor. Kitabı okuyanlar, belki yıllardır ruhlarını kemiren statü endişesinden arınm ış olacaklar. Kitabı okuyanlar, belki yıllardır ruhlarını kemiren statü endişesinden arınmış olacaklar.

Bu kitabı henüz kimse eleştirmemiş.


Yorum yaz
Kapat