100 TL ve üzeri alışverişlerinizde kargo bedava! +5 TL ile kapıda ödeme imkanı
Demokratik Zorbalık - Alexis de Tocqeville | Yeni ve İkinci El Ucuz Ki
%30 indirimli

Demokratik Zorbalık (Kısa Klasik)

ISBN / BARKOD : 9789750740787
Üretici : Can Yayınları
Yazar : Alexis de Tocqeville
Sayfa Sayısı : 64
Konu Politika Siyaset / Siyaset Bilimi
Son zamanlardaki satış : 1
Fransız hukukçu, düşünür ve tarihçi Alexis de Tocqueville'in 1835 ve 1840'ta iki cilt halinde yayımlananAmerika'da Demokrasibaşlıklı çalışması, siyaset bilimi literatürünün kanonik eserlerinden biridir.Demokratik Yazının devamı...
Temin süresi 2 gündür. Kargo Ücreti : 8,50 TL
Liste Fiyatı : 8,00
Kitapsahaf Fiyatı : 5,60
Kazancınız : 2,40

Ürün Özellikleri

Stok Kodu

9789750740787

Boyut

12.50x19.50

Sayfa Sayısı

64

Basım Yeri

İstanbul

Basım Tarihi

2019-11

Çeviren

Ebru Erbaş

Kapak Türü

Ciltsiz

Kağıt Türü

2. Hamur

Dili

Türkçe

Fransız hukukçu, düşünür ve tarihçi Alexis de Tocqueville'in 1835 ve 1840'ta iki cilt halinde yayımlananAmerika'da Demokrasibaşlıklı çalışması, siyaset bilimi literatürünün kanonik eserlerinden biridir.Demokratik Zorbalıkkitabı,Amerika'da Demokrasi'nin “Demokratik Duyguların ve Düşüncelerin Siyasal Topluma Etkisi Üzerine” başlıklı dördüncü ve son bölümünden oluşuyor. Tocqueville, bu ülkenin toplumsal yapısı ve genç Amerikan demokrasisinin siyasal sistemi üzerine yaptığı gözlem ve incelemeler ışığında “yaşlı Avrupa”da yaşanan siyasi gelişmeler, kamu yönetimi sistemleri, güncel sorunlar ve çözüm yolları üzerine karşılaştırmalı bir çözümlemeye girişir.

Düşüncesinin temel eksenini liberalizmin ön plana çıkardığı özgürlükle, sosyalizmin temel aldığı eşitlik kavramları arasında bir denge kurma çabası oluşturur. Tocqueville'in o dönemde ortaya attığı sivil toplum destekli katılımcı demokrasi modeli, çağdaş demokrasi anlayışının kurucu öğelerinden biridir.

Yazarın bu katkıları, çağdaş demokrasilerin yaşadığı sorunlarla yeniden güncellik kazanmıştır. Tocqueville'in düşüncesinin ana unsurlarını özetleyen bu kitap, bugün belki çok kullanılmaktan içi boşalmış bazı kavramların kökenini hatırlatarak günceli anlamlandırmamıza ve güncel sorunlarla ilgili tartışmalara katkıda bulunacaktır.

Bu kitabı henüz kimse eleştirmemiş.


Yorum yaz
Kapat