100 TL ve üzeri alışverişlerinizde kargo bedava! +9 TL ile kapıda ödeme imkanı
Eğitimde Kalite ve Akreditasyon - Ali Güngör | Yeni ve İkinci El Ucuz
%15 indirimli

Eğitimde Kalite ve Akreditasyon

ISBN / BARKOD : 9786052149881
Üretici : Nobel Bilimsel Eserler
Yazar : Ali Güngör
Sayfa Sayısı : 204
Konu Eğitim / Diğer
Eğitim, toplumların değişime ayak uydurabilmeleri, bilgi çağındaki yenileşmelere uyum sağlayabilmeleri açısından önemli bir rehberdir. Eğitim sistemlerinin de yaşamın her alanında etkisini gösteren değişim ve yenileşmelerde, Yazının devamı...
Kargo Ücreti : 9,50 TL
Liste Fiyatı : 24,00
Kitapsahaf Fiyatı : 20,40
Kazancınız : 3,60

Ürün Özellikleri

Stok Kodu

9786052149881

Boyut

13.50x21.00

Sayfa Sayısı

204

Basım Yeri

Ankara

Basım Tarihi

2019-04

Kapak Türü

Ciltsiz

Kağıt Türü

1. Hamur

Dili

Türkçe

Eğitim, toplumların değişime ayak uydurabilmeleri, bilgi çağındaki yenileşmelere uyum sağlayabilmeleri açısından önemli bir rehberdir. Eğitim sistemlerinin de yaşamın her alanında etkisini gösteren değişim ve yenileşmelerde, değişimi takip eden değil değişimi yöneten ve yönlendiren bir yapıda olması gerekmektedir. Günümüz ekonomik sistemlerinde her alanda olduğu gibi eğitim sektöründe de bir yarış vardır. Bu nedenle küresel rekabet ortamında varlığımızı sürdürebilmemiz için eğitimde kalite ve akreditasyon kavramlarının içeriğini, anlamını ve önemini iyi kavramamız gerekmektedir. Özel sektörün eğitimdeki payı her yıl biraz daha artmaktadır. Eğitim hizmeti alanlar açısından da akreditasyon bir güven ve tercih nedeni olacaktır. Eğitim kurumları bu pazar payından daha fazla kapmak için fark yaratmak durumundadırlar.

Bu kitapta; kalite ve akreditasyon kavramları, eğitim ile ilgili uluslararası akreditasyon ve değerlendirme kurum ve kuruluşları, ilk ve ortaöğretimdeki toplam kalite uygulamaları, okul gelişim projelerinin uluslararası ve ülkemizdeki uygulamaları değerlendirilmiştir. Eğitimde kalite ve akreditasyon kavramları tüm eğitim paydaşları boyutuyla değerlendirilerek eğitimde başarı için bir yol haritası oluşturulmuştur. Ülkemizde hemen herkesin birtakım değerlendirmelerde bulunduğu eğitimde, eğitim çalışanı olarak nasıl fark yaratırız? Bu sorunun cevabını aramak isteyen tüm eğitim paydaşlarının faydalanabileceği bir kaynak kitap niteliğindedir.

Bir yıl sonrasını düşünüyorsan tohum ek,
Ağaç dik on yıl sonrası ise tasarladığın,
Ama yüz yıl sonrası ise düşündüğün, halkı eğit.
Bir kez ürün verir ekersen tohum,
Bir kez ağaç dikersen on kez ürün verir.
Yüz kez olur bu ürün eğitirsen halkı.
Balık verirsen bir kez doyurursun halkı,
Öğretirsen balık tutmasını hep doyar karnı.

Kuan-Tzu (Çinli ozan)
(M.Ö. 1000)

Bu kitabı henüz kimse eleştirmemiş.


Yorum yaz
Kapat