100 TL ve üzeri alışverişlerinizde kargo bedava! +7 TL ile kapıda ödeme imkanı
31 Mart Vakası ve 2. Abdülhamid - Ali Kuzu- | Yeni ve İkinci El Ucuz K
%35 indirimli

31 Mart Vakası ve 2. Abdülhamid

ISBN / BARKOD : 9786059398039
Üretici : Parola Yayınları
Yazar : Ali Kuzu
Sayfa Sayısı : 368
Konu Tarih / Araştırma - İnceleme
Tarih / Yakın Tarih
Tarih / Türk Tarihi Araştırmaları
Son zamanlardaki satış : 3
2. Meşrutiyetin ilanında etkisi bulunan İttihat ve Terakki Cemiyetinin savunucularından oluşanİttihat ve Terakki Partisimeclisin açılmasından sonra iktidara bir türlü yerleşememiştir ve bunun sonucunda parti içinde ayrılıklar baş Yazının devamı...
Kargo Ücreti : 9,50 TL
Liste Fiyatı : 27,78
Kitapsahaf Fiyatı : 18,06
Kazancınız : 9,72

Ürün Özellikleri

Stok Kodu

9786059398039

Boyut

13.50x21.00

Sayfa Sayısı

368

Basım Yeri

İstanbul

Basım Tarihi

2016-12

Kapak Türü

Ciltsiz

Kağıt Türü

2. Hamur

Dili

Türkçe

2. Meşrutiyetin ilanında etkisi bulunan İttihat ve Terakki Cemiyetinin savunucularından oluşanİttihat ve Terakki Partisimeclisin açılmasından sonra iktidara bir türlü yerleşememiştir ve bunun sonucunda parti içinde ayrılıklar baş göstermiştir. Dolayısıyla parti içinde muhalefet oluşmaya başlamış ve bu, ülkede siyasi çatışmalara sebep olmuştur. Bunlarla beraber gelen toprak kayıpları da doğal olarak ülkede olumsuz bir hava yaratmıştır.

Tüm bu durumları fırsat olarak görenVolkan Gazetesi Baş Yazarı Derviş Vahdetve ek olarakAhrar Partisikışkırtmalar yaparak olayları körüklemişlerdir. Dolayısıyla İstanbul'da artık asayiş ve düzen bozulmuştur. Bozulan asayişi düzeltmek amacıyla İttihat ve Terakkiciler o dönemde Makedonya'da bulunanAvcı Taburlarını İstanbul'a getirmişlerdir. Fakat ne enteresandır ki Avcı Taburlarının kafalarına göre hareket etmeleri, disiplinsiz tavırları bastırmak istedikleri karışıklığı daha da arttırmıştır.

Böylece eski düzeni getirmek isteyenler isyanı başlatmıştır. İttihatçıların kendi elleriyle getirttiği Avcı Tabularından bir grup bile bu isyana destek vermiştir. Meclis önünde toplanan isyancılar bazı subay ve gazetecileri öldürmüşlerdir. 31 Mart Vakası Türk Tarihinde rejimi değiştirmeye yönelik ilk ayaklanma özelliğini taşımaktadır.

Bu kitabı henüz kimse eleştirmemiş.


Yorum yaz
Kapat