100 TL ve üzeri alışverişlerinizde kargo bedava! +9 TL ile kapıda ödeme imkanı
Dünyanın En Zeki Çocukları - Nasıl Başardılar? - Amanda Ripley | Yeni
%10 indirimli

Dünyanın En Zeki Çocukları - Nasıl Başardılar?

ISBN / BARKOD : 9786053123033
Üretici : TÜBİTAK Yayınları
Yazar : Amanda Ripley
Sayfa Sayısı : 338
Konu Sosyoloji / Aile ve Çocuk
Genel Konular / Başvuru Kitapları
Bilim - Mühendislik / Diğer
Diğer Ülkeler nasıl "Daha zeki" Çocuklar yetiştiriyor? Araştırmacı gazeteci ve yazar Amanda Ripley, bazı ülkelerin nasıl daha zeki çocuklar yetiştirdiğini bulmak için yaptığı küresel bir araştırmada, bu ülkelere yerleşmiş üç Yazının devamı...
Kargo Ücreti : 9,50 TL
Liste Fiyatı : 18,00
Kitapsahaf Fiyatı : 16,20
Kazancınız : 1,80

Ürün Özellikleri

Stok Kodu

9786053123033

Boyut

13.50x21.50

Sayfa Sayısı

338

Basım Yeri

Ankara

Basım Tarihi

2019-12

Çeviren

Banu Binbaşaran Tüysüzoğlu

Kapak Türü

Ciltsiz

Kağıt Türü

2. Hamur

Dili

Türkçe

Diğer Ülkeler nasıl "Daha zeki" Çocuklar yetiştiriyor? Araştırmacı gazeteci ve yazar Amanda Ripley, bazı ülkelerin nasıl daha zeki çocuklar yetiştirdiğini bulmak için yaptığı küresel bir araştırmada, bu ülkelere yerleşmiş üç Amerikalı genci bir yıl boyunca takip eder. Bu gençlerin gittikleri ülkelerin eğitim sistemine dair tecrübelerini objektif bir şekilde aktarmaya çalışır. On beş yaşındaki Kim Oklahoma'dan Finlandiya'ya gidebilmek için 10.000 dolar biriktirir; on sekizindeki Eric, Güney Kore'nin hızla gelişen bir şehrini, başarı oranı yüksek bir Minnesota banliyösüne tercih eder ve on yedi yaşındaki Tom, Polonya'ya gitmek için Pensilvanya'nın tarihî bir kasabasından ayrılır. Ripley, bu gençler aracılığıyla, savaşta yaralanmış reformcular, derste uyuyan öğrenciler ve yılda 4 milyon dolar kazanan bir öğretmenle tanışır. Diğer kültürlerde yaptığı eğitimle ilgili çığır açan araştırmalarıyla birlikte, tüm bu öykülerden şaşırtıcı bir "dönüşüm" ortaya çıkar: Bu ülkelerin hiçbiri, daha önce bu denli çok sayıda "zeki" çocuğa sahip değildi.

"Eğitimle ilgileniyorsanız bu kitabı mutlaka okumalısınız. Üç cesur gencin dünyanın diğer ülkelerinde öğrendiklerini anlatarak, okullarımızı düzeltmek için nelerin yapılması gerektiği konusunda müthiş ve ilham verici bilgiler sunuyor."

- Walter Isaacson, Steve Jobs ve Benjamin Franklin'in yazarı

"En yoksulundan en varlıklısına, tüm çocuklar için sonuçları nasıl iyileştireceğimiz konusunda, basmakalıp ve ideolojiden uzak, tümüyle öğrencilerin deneyimlerini yansıtan bir kitap."

- Joel Klein, Amplify Genel Müdürü ve New York Eğitim Dairesi Eski Başkanı,

"Bu kitap, en başarılı ülkelerden alınan dersleri uygulamaya ve öğretmenleri temelden en iyi şekilde yetiştirmeye odaklanmamız halinde, eşitlikçi ve titiz bir eğitim sistemi oluşturabileceğimiz umudunu veriyor."

- Randi Weingarten, Amerika Öğretmenler Federasyonu Başkanı

"Dünyanın En Zeki Çocukları bana bir ebeveyn ve eğitimci olarak bir süredir okuduğum hemen her şeyden çok daha fazla yol gösterdi."

- Doug Lemov, Teach Like A Champion (Bir Şampiyon Olarak Öğretmen) Yazarı

Bu kitabı henüz kimse eleştirmemiş.


Yorum yaz
Kapat