100 TL ve üzeri alışverişlerinizde kargo bedava! +9 TL ile kapıda ödeme imkanı
Analog Elektronik (Diyod-BJT-FET-Mosfet) - Ömer Ercan | Yeni ve İkinci

Analog Elektronik (Diyod-BJT-FET-Mosfet)

ISBN / BARKOD : 4236651002185
Üretici : ALTAŞ YAYINCILIK SAHAF
Yazar : Ömer Ercan
Sayfa Sayısı : 141
Konu Bilişim - Elektronik / Donanım
Meslek Yüksek Okulları Analog 1 dersi müfredatına uygun olarak hazırlanmıştır. Diyod, BJT (Yüzey Bileşimli Transistör), FET ve MOSFET elemanlarının yapısı, çalışması, polarması ve DC karakteristikleri konusunda oldukça dikkatli ve Yazının devamı...
STOKTA YOK
Kitapsahaf Fiyatı : 10,00

Ürün Özellikleri

Stok Kodu

4236651002185

Boyut

195-275

Sayfa Sayısı

141

Basım Yeri

İstanbul

Kapak Türü

Karton

Kağıt Türü

2. Hamur

Dili

Türkçe

Meslek Yüksek Okulları Analog 1 dersi müfredatına uygun olarak hazırlanmıştır. Diyod, BJT (Yüzey Bileşimli Transistör), FET ve MOSFET elemanlarının yapısı, çalışması, polarması ve DC karakteristikleri konusunda oldukça dikkatli ve ciddi çalışılmış bir eser.
Kitap, laboratuvar ortamında hazırlanmış, yani verilen teoriler ve örnekler hesaplamalar laboratuvar ortamında yeniden ele alınmış, kullanıcının sonuçları karşılaştırması, yorum yapabilmesi ve konuyu özümlemesine katkıda bulunulmuştur.
Yukarıda bahsedilen elemanların yarı iletken yapısını tanıma, polarma çeşitlerini öğrenme, hesaplamalarını yapabilme, çeşitli karakteristik eğrilerini tanıyabilme konusunda önce teorik bilgi ile donatmakta daha sonra bu teorik bilgiler paralelinde sizleri laboratuvara davet ederek deneylerini anlaşılır biçimde yaptırmaktadır.
Diyod, BJT, FET, ve MOSFET elemanlarını öğrenmenin ve öğrenilenleri denemenin kaynağının bu kitap olduğunu söylemenin, kitabı kullandıktan sonra abartı olmadığı görülecektir.
Kitap, Kart-Lab-ANLG deney kartı ile desteklenmektedir. Böylece deneylerin zamanı kısalmakta, verimi artmakta ve düşünmeye daha fazla zaman kalmaktadır.

Bu kitabı henüz kimse eleştirmemiş.


Yorum yaz
Kapat