100 TL ve üzeri alışverişlerinizde kargo bedava! +9 TL ile kapıda ödeme imkanı
Savaşta Liderlik - Andrew Roberts | Yeni ve İkinci El Ucuz Kitabın Adr
%30 indirimli

Savaşta Liderlik

Tarihe Yön Verenlerden Hayati Dersler

ISBN / BARKOD : 9786057635822
Üretici : Kronik Kitap
Yazar : Andrew Roberts
Sayfa Sayısı : 224
Konu Tarih / Dünya Tarihi
Tarihe Yön Veren İsimlerin Yaşamından SüzülenGeçmişten Günümüze Liderlik Dersleri:“Tek Bir Kişi Yüzlerce Kişiye Nasıl Liderlik Edebilir?”Churchill ve Napoleon gibi ödüllü kitapların yazarı Andrew Roberts'tan tarihin en kanlı Yazının devamı...
Kargo Ücreti : 9,50 TL
Liste Fiyatı : 35,00
Kitapsahaf Fiyatı : 24,50
Kazancınız : 10,50

Ürün Özellikleri

Stok Kodu

9786057635822

Boyut

13.50x21.00

Sayfa Sayısı

224

Basım Yeri

İstanbul

Basım Tarihi

2021-01

Çeviren

Barbaros Uzunköprü

Kapak Türü

Ciltsiz

Kağıt Türü

2. Hamur

Dili

Türkçe

Tarihe Yön Veren İsimlerin Yaşamından SüzülenGeçmişten Günümüze Liderlik Dersleri:

“Tek Bir Kişi Yüzlerce Kişiye Nasıl Liderlik Edebilir?”

Churchill ve Napoleon gibi ödüllü kitapların yazarı Andrew Roberts'tan tarihin en kanlı savaşlarında liderlik eden, güçlü ve zayıf yanlarıyla insanlık tarihine yön verenlerin karşılaştırmalı olarak incelendiği yepyeni bir çalışma: Savaşta Liderlik.

Okuru Fransız İhtilali'nin coşkulu karmaşasından Soğuk Savaş'ın gergin atmosferine taşıyan Roberts, modern tarihin ana figürlerinden olan Napoléon Bonaparte, Horatio Nelson, Winston Churchill, Adolf Hitler, Joseph Stalin, George C. Marshall, Charles de Gaulle, Dwight D. Eisenhower ve Margaret Thatcher'ı objektif bir şekilde ele alıp derinlemesine analiz ediyor.
Peki, savaşta liderlik becerisi her birinde farklı şekilde mi vücut bulmuştu, yoksa onların zamanı ve mekânı aşıp kendilerinden sonraki liderlere sirayet eden ve çatışmanın doğasıyla doğrudan bağlantılı olan bir dizi ortak özellikleri, vasıfları ve teknikleri mi vardı?

Detaylı araştırmaların ve titiz bir yazma sürecinin sonucunda ortaya çıkan Savaşta Liderlik, savaşa farklı taktiklerle ve silahlarla ancak benzer bir başarma gayesiyle yaklaşan dokuz liderin portresini yeni bir bakış açısıyla çiziyor. İlham verici oldukları kadar uyarma amacı da güden bu tasvirler çatışma, huzursuzluk ve uyumsuzluk zamanları için liderlik konusunda hayati dersler sunuyor. Roberts, kendine özgü coşkulu üslubu ve keskin gözlem yeteneğiyle kaleme aldığı bu çalışmada en parlak liderlerin bile başarısız olmasına yol açabilecek kişisel özellikleri ve liderleri zafere ulaştırabilecek vasıfları ortaya çıkarıyor.

Bu kitabı henüz kimse eleştirmemiş.


Yorum yaz
Kapat