100 TL ve üzeri alışverişlerinizde kargo bedava! +9 TL ile kapıda ödeme imkanı
Atatürk ve Cumhuriyet - Anıl Çeçen | Yeni ve İkinci El Ucuz Kitabın Ad

Atatürk ve Cumhuriyet

ISBN / BARKOD : 14000000001058
Üretici : TÜRKİYE İŞ BANKASI SAHAF
Yazar : Anıl Çeçen
Sayfa Sayısı : 1
Konu Tarih / Mustafa Kemal Atatürk
Tarih / Türkiye ve Cumhuriyet Tarihi
Tarih / Yakın Tarih
Bu yapıt, cumhuriyet olgusunu bilimsel boyutları ile ilk kez irdelediği gibi, bu olgunun Atatürk ile olan köklü bağlantısını da ele almaktadır. Atatürk ve Cumhuriyet gibi, ülkemiz açısından önemli iki kavramın beraberce incelenmesi bu Yazının devamı...
Kargo Ücreti : 9,50 TL
Kitapsahaf Fiyatı : 21,00

Ürün Özellikleri

Stok Kodu

14000000001058

Boyut

13.50x20.00

Sayfa Sayısı

1

Basım Yeri

İstanbul

Basım Tarihi

2001-08

Kapak Türü

Ciltsiz

Kağıt Türü

2. Hamur

Dili

Türkçe

Bu yapıt, cumhuriyet olgusunu bilimsel boyutları ile ilk kez irdelediği gibi, bu olgunun Atatürk ile olan köklü bağlantısını da ele almaktadır. Atatürk ve Cumhuriyet gibi, ülkemiz açısından önemli iki kavramın beraberce incelenmesi bu yapıtın başta gelen özelliğidir.

Bu yapıt, normal bir Cumhuriyet Tarihi olmanın ötesinde, Atatürk'ün ilkeleri açısından da bir cumhuriyet dönemi değerlendirmesidir. Aynı zamanda cumhuriyet ve demokrasi olgunlarının bilimsel boyutlarda ele alınarak işlenmesi ve günümüze dönük değerlendirilmelerin yapılması, elinizdeki kitabın bir başka özelliğidir. Ülkemizde pek de anlamı bilinmeyen ve çoğunlukla karıştırılan demokrasi ve cumhuriyet kavramlarının gerçek anlamları ve değişik açıdan incelenmeleri ayrı bölümlere verilmiştir.

İki bin yılına doğru dünya değerlerinin değiştiği ve Türkiye'nin yeni dünyada yerini aradığı bir aşamada, cumhuriyet döneminin geçmişe dönük değerlendirmesinde büyük yararlar bulunmaktadır. Bu kitap, geçmişin birikimi ile bugünü anlamaya ve geleceği araştırmaya çalışanlara yardımcı olacaktır. Yeni bir cumhuriyet özlemi dile getirilir, Atatürk ilkelerinin günümüz koşullarında yeniden değerlendirilmesi istenirken, yaşanan dönemlerin ve ortaya çıkan olguların olabildiğince yansız ele alınması ve bilimsel boyutlarda değerlendirilerek geleceğe dönük sonuçlar çıkartılması, beklenen yararları sağlayacaktır.

Bu kitabı henüz kimse eleştirmemiş.


Yorum yaz
Kapat