600 TL ve üzeri alışverişlerinizde kargo bedava!
Anılar Yelpazesinde Mustafa Kemal AtatürkCilt 5 - ARİF BASAR | Yeni ve

Anılar Yelpazesinde Mustafa Kemal AtatürkCilt 5

Atatürk ve Dünya

ISBN / BARKOD : 14000000003740
Üretici : Genel
Yazar : ARİF BASAR
Sayfa Sayısı : 192
Konu
Özgürlük ve bağımsızlık benim karakterimdir. Ben milletimin en büyük ve ecdanının en değerli mirası olan bağımsızlık aşkı ile dolu bir adamım. Çocukluğumdan bugüne kadar ailevi, hususi ve resmi hayatımın her sayfasını yakından Yazının devamı...
Kargo Ücreti : 65,00 TL
Kitapsahaf Fiyatı : 15,00

Ürün Özellikleri

Stok Kodu

14000000003740

Boyut

13.50x19.50

Sayfa Sayısı

192

Basım Yeri

İstanbul

Basım Tarihi

2016

Kapak Türü

Ciltsiz

Kağıt Türü

2. Hamur

Dili

Türkçe

Özgürlük ve bağımsızlık benim karakterimdir. Ben milletimin en büyük ve ecdanının en değerli mirası olan bağımsızlık aşkı ile dolu bir adamım.

Çocukluğumdan bugüne kadar ailevi, hususi ve resmi hayatımın her sayfasını yakından bilenler bu aşkın şahididirler. Bence bir millete; şerefin, haysiyetin, namusun ve insanlığın vücut ve beka bulabilmesi, mutlaka o milletin özgürlük ve bağımsızlığına sahip olmasıyla kaimdir. Ben şahsen bu saydığım vasıflara çok ehemmiyet veririm. Ve bu vasıfların kendimde mevcut olduğunu iddia edebilmek içim milletimin de aynı vasıfları taşımasını esasa şart bilirim. Ben yaşayabilmek için mutlaka bağımsız bir milletin evladı kalmalıyım. Bu sebeple milli bağımsızlık bence bir hayat meselesidir. Millet ve memleketin menfaatleri icap ettirirse, insanlığı teşkil eden milletlerden her biriyle medeniyet icabı olan dostluk ve siyaset ilişkilerini büyük bir duyarlılıkta takdir ederim. Ancak, benim milletimi esir etmek isteyen herhangi bir milletin, bu arzusundan vazgeçinceye kadar, amansız düşmanıyım.

“Doğudan şimdi doğacak olan güneşe bakınız. Bugün günün ağardığını nasıl görüyorsan, uzaktan bütün doğu milletlerinin de uyanışlarını öyle görüyorum. Bağımsızlık ve egemenliklerine kavuşacak olan, çok kardeş millet vardır. Sömürgecilik ve emperyalizm yer yüzünden yok olacak ve yerlerini milletler arasında; hiçbir renk, din ve ırk farkı gözetmeyen yeni bir ahenk ve işbirliği çağı hakim olacaktır.”

Tam bağımsızlık, ancak ekonomik bağımsızlıkla mümkündür.

Bu kitabı henüz kimse eleştirmemiş.


Yorum yaz
Kapat