100 TL ve üzeri alışverişlerinizde kargo bedava! +9 TL ile kapıda ödeme imkanı
Okumak, Yazmak ve Yaşamak Üzerine - Arthur Schopenhauer | Yeni ve İkin
%22 indirimli

Okumak, Yazmak ve Yaşamak Üzerine

ISBN / BARKOD : 9789754687002
Üretici : Say Yayınları
Yazar : Arthur Schopenhauer
Sayfa Sayısı : 144
Konu Felsefe / Diğer
Son zamanlardaki satış : 4
Akıllı insan her şeyden evvel ıstıraptan ve tacizden azade olmak için çabalayacak, sessizliği ve boş vakti, dolayısıyla mümkün olan en az sayıda beklenmedik ve tehlikeli karşılaşma ile birlikte sakin, mütevazı bir hayatı arayacaktır Yazının devamı...
Kargo Ücreti : 9,50 TL
Liste Fiyatı : 17,50
Kitapsahaf Fiyatı : 13,65
Kazancınız : 3,85

Ürün Özellikleri

Stok Kodu

9789754687002

Boyut

13.50x21.00

Sayfa Sayısı

144

Basım Yeri

İstanbul

Basım Tarihi

2021-01

Çeviren

Ahmet Aydoğan

Kapak Türü

Ciltsiz

Kağıt Türü

2. Hamur

Dili

Türkçe

Akıllı insan her şeyden evvel ıstıraptan ve tacizden azade olmak için çabalayacak, sessizliği ve boş vakti, dolayısıyla mümkün olan en az sayıda beklenmedik ve tehlikeli karşılaşma ile birlikte sakin, mütevazı bir hayatı arayacaktır ve böylelikle sözüm ona hemcinsleriyle çok az bir ortak tecrübeyi paylaştıktan sonra, münzeviyane bir hayatı tercih edecektir, hatta eğer büyük bir ruha sahipse büsbütün yalnızlığı seçecektir.

Hayatta nasılsa edebiyatta da öyle: Her nereye dönseniz derhal kendinizi düzelmez, yola gelmez bir insan güruhuyla karşı karşıya buluyorsunuz, her tarafı her bir köşeyi doldurmuşlar, tıpkı yaz sinekleri gibi sürü halinde her yere doluşup her şeyi kirletiyorlar. Bir yığın berbat kitap, gıdasını buğday başaklarından alan ve sonunda onu boğup kurutan edebiyatın istilacı yabani otları da öyle. İnsanların zamanını, parasını, dikkatini –ki bunların meşru hak sahibi iyi kitaplar ve onların soylu hedefleridir– gasp etmektedirler.

Dolayısıyla okumak söz konusu olduğunda nerede duracağını bilmek çok önemli bir şeydir. Geri durulacak yeri kestirmedeki maharetin esası, zaman zaman neredeyse salgın halinde yaygın olarak okunan herhangi bir kitabı, sırf bu yüzden okumaktan ısrarla uzak durmaktır denebilir, sözgelimi sebepsiz gürültü, şamata koparan, hatta yayın hayatına çıktıklarının ilk ve son yılında birkaç baskıya ulaşabilen, sonra da unutulup giden siyasi veya dini risaleler, romanlar, şiirler ve benzerleri böyledir.

- Schopenhauer

Bu kitabı henüz kimse eleştirmemiş.


Yorum yaz
Kapat