100 TL ve üzeri alışverişlerinizde kargo bedava! +7 TL ile kapıda ödeme imkanı
Bir Zamanlar Geometri - Ayşe Kökcü | Yeni ve İkinci El Ucuz Kitabın Ad
%10 indirimli

Bir Zamanlar Geometri

Geometri Tarihi ve Felsefesi Üzerine Monografik Bir Çalışma

ISBN / BARKOD : 9786050331608
Üretici : Nobel Akademik Yayıncılık
Yazar : Ayşe Kökcü
Sayfa Sayısı : 174
Konu Akademik
Bilim - Mühendislik / Matematik
Bir Zamanlar Geometri, geometrinin 2500 yıllık tarihini kırılma noktaları üzerinden anlatan bir kitaptır. Matematik öğrencilerinin salt matematik öğrenirken çektiği zorluğun en önemli sebebi, öğrendikleri matematik formülleriyle Yazının devamı...
Kargo Ücreti : 9,50 TL
Liste Fiyatı : 20,00
Kitapsahaf Fiyatı : 18,00
Kazancınız : 2,00

Ürün Özellikleri

Stok Kodu

9786050331608

Boyut

16.00x23.50

Sayfa Sayısı

174

Basım Tarihi

2020-01

Kapak Türü

Ciltsiz

Kağıt Türü

1. Hamur

Dili

Türkçe

Bir Zamanlar Geometri, geometrinin 2500 yıllık tarihini kırılma noktaları üzerinden anlatan bir kitaptır. Matematik öğrencilerinin salt matematik öğrenirken çektiği zorluğun en önemli sebebi, öğrendikleri matematik formülleriyle yaşadıkları dünya arasında gerekli ilişkiyi kuramamalarıdır. Aynı şekilde felsefe öğrencileri de matematik ve matematik tarihi için yakın düşüncelere sahiptir. Öncelikle bu kitapla yapılmak istenen geometri üzerinden felsefe ve matematik tarihi arsındaki ilişkinin olabildiğince anlaşılır bir biçimde kurulmasıdır. İkinci olarak matematiğin ve matematik felsefesinin içerisinde geometrinin konumu hakkında bir fikir vermektir.
Euclid'in "Elementler"inden bu yana geometri, yer ölçümünden çok daha fazlasını vaat eden bir konumdadır. İnsanın kendine ve yaşadığı evrene dair anlayışının merkezinde yer alan nesnelerle ilgilidir.

Bunun ana nedeni geometrinin insan zihninin ürettiği bir bilgi türü olmasının yanında, evreni anlamada bir anahtar vazifesi görmesidir.

Bu kitabı henüz kimse eleştirmemiş.


Yorum yaz
Kapat