100 TL ve üzeri alışverişlerinizde kargo bedava! +9 TL ile kapıda ödeme imkanı
Avrupa Birliği Bağlamında Yükseköğretimde Kalite - Ayşen Bakioğlu- | Y
%10 indirimli

Avrupa Birliği Bağlamında Yükseköğretimde Kalite

ISBN / BARKOD : 9786053205555
Üretici : Nobel Akademik Yayıncılık
Yazar : Ayşen Bakioğlu Özge Hacıfazlıoğlu
Sayfa Sayısı : 212
Konu Akademik
Eğitim / Diğer
Yükseköğretimde uluslararasılaşma sürecinin etkilerinin yoğun olarak hissedildiği, öğrencilerin ve öğretim elemanlarının kültürler arası paylaşımın önemli birer aracı oldukları bir dönem yaşanmaktadır. Bu sürecin doğal bir Yazının devamı...
Kargo Ücreti : 9,50 TL
Liste Fiyatı : 25,00
Kitapsahaf Fiyatı : 22,50
Kazancınız : 2,50

Ürün Özellikleri

Stok Kodu

9786053205555

Boyut

16.00x23.50

Sayfa Sayısı

212

Basım Tarihi

2016-11

Kapak Türü

Ciltsiz

Kağıt Türü

1. Hamur

Dili

Türkçe

Yükseköğretimde uluslararasılaşma sürecinin etkilerinin yoğun olarak hissedildiği, öğrencilerin ve öğretim elemanlarının kültürler arası paylaşımın önemli birer aracı oldukları bir dönem yaşanmaktadır. Bu sürecin doğal bir sonucu olarak araştırma, öğretim, öğrenci destek hizmetleri ve uluslararasılaşma başta olmak üzere yükseköğretimi ilgilendiren tüm boyutlarda kalite göstergelerinin uygulanması önem kazanmıştır.

Yükseköğretimde Kalite, tarihsel süreç içinde ele alınarak, Kalite ve Uluslararasılaşma başlığı altında Bolonya Süreci, Avrupa Yükseköğretim Alanı, Erasmus ve Erasmus Plus hakkında bilgiler verilmiştir. AB Yükseköğretim Kalite Göstergeleri, Kalite Denetim Mekanizmaları, Dış Denetimde AB Standartları gibi özgün bölümler içeren bu kitap aynı zamanda Türkiye'de yükseköğretim kurumlarında kalite çalışmaları konusunda güncel durumu yükseköğretimde yeni eğilimler bağlamında değerlendirmiştir.

Yükseköğretimde kalite yolculuğunu Avrupa Birliği bağlamında ele alan bu çalışmanın yükseköğretim kurumlarında görev yapan akademik yöneticilere ve öğretim elemanlarına uygulama odaklı bakış açıları sunması beklenmektedir.

Bu kitabı henüz kimse eleştirmemiş.


Yorum yaz
Kapat