100 TL ve üzeri alışverişlerinizde kargo bedava! +9 TL ile kapıda ödeme imkanı
Küresel Dünyada Uluslararası İlişkiler - Aytekin Yılmaz | Yeni ve İkin

Küresel Dünyada Uluslararası İlişkiler

Teori-Temel Kavramlar-Yeni Gelişmeler

ISBN / BARKOD : 4239722492792
Üretici : kadim yayınları sahaf
Yazar : Aytekin Yılmaz
Sayfa Sayısı : 448
Konu Politika Siyaset / Dünya Siyaseti ve Politikası
Politika Siyaset / Uluslararası İlişkiler, Dış Politika
Bu çalışma küresel yeni dünyayı anlamaya çalış­makta, yeni gelişmeler çerçevesinde uluslararası ilişkileri ele alıp yeni teori ve yaklaşımlara yer vermektedir. Bu çerçevede son dö­nem de önem kazanan ekonomik ve kültürel Yazının devamı...
STOKTA YOK
Kitapsahaf Fiyatı : 21,00

Ürün Özellikleri

Stok Kodu

4239722492792

Boyut

13.50x20.00

Sayfa Sayısı

448

Basım Tarihi

2012

Kapak Türü

Ciltsiz

Kağıt Türü

2. Hamur

Dili

Türkçe

Bu çalışma küresel yeni dünyayı anlamaya çalış­makta, yeni gelişmeler çerçevesinde uluslararası ilişkileri ele alıp yeni teori ve yaklaşımlara yer vermektedir. Bu çerçevede son dö­nem de önem kazanan ekonomik ve kültürel unsurlarla hukuksal gelişmelere ayrıntılı yer verip, uluslararası ekonomi poli­tik yakla­şımı ile kültürel-bilişsel-sosyal inşacı yaklaşımlar ve etnik gelişme­ler gibi konular incelenmektedir. Çalışma esasta yeni küresel ge­lişmelerle uluslararası ilişkileri ele alıp günümüz dü­nyasının anla­şılmasına katkı yapmakta, değişim perspektifiyle konuları ele al­maktadır. Ayrıca gele­neksel yaklaşımları ve politika araçlarını yeni gelişmelerle birlikte değerlendirmeye çalışmaktadır.

Çalışma ekonomik ve kültürel faktörlere geniş yer verse bile te­melde uluslararası ilişkiler ve siyaset bilimi perspektifi ve kavram­larıyla konuları ele almaktadır. Son bölümde ise yeni dünya siyase­tinin mimarisi ortaya serilmeye çalışılmaktadır. Ayrıca değişen or­tam sosyolojik bir bakışla ele alınarak uluslararası ilişkilerin ana kavram ve yaklaşımları, yeni gelişme ve teorilerle birlikte değerlendirilmektedir.

Çalışmanın bu haliyle genel okuyucu ile akademik camiaya, öğ­rencilere ve dış politika yapıcı ve uygulayıcılarına faydalı olacağı düşünülmektedir.

Bu kitabı henüz kimse eleştirmemiş.


Yorum yaz
Kapat