100 TL ve üzeri alışverişlerinizde kargo bedava! +9 TL ile kapıda ödeme imkanı
Erken Çocukluk Döneminde Gelişim - Gözde Ertürk | Yeni ve İkinci El Uc
%8 indirimli

Erken Çocukluk Döneminde Gelişim

ISBN / BARKOD : 9786053640936
Üretici : Pegem A Yayıncılık - Akademik Kitaplar
Yazar : İbrahim Dönmezer Berrin Akman Gözde Ertürk Ayşegül Denizci Hülya Gülay Ogelman Mefharet Veziroğlu
Sayfa Sayısı : 104
Konu Akademik
Sosyoloji / Aile ve Çocuk
"Çocuk gelişimi öğrenimi gören öğrenciler için gözlem yapmanın ve çocuklarla çalışmanın, örneğin fizik ya da kimya öğrencileri için bir laboratuvar deneyi yapmak kadar önemli olduğuna inanıyorum."David ElkindÇocuğun gelişim Yazının devamı...
Kargo Ücreti : 9,50 TL
Liste Fiyatı : 27,00
Kitapsahaf Fiyatı : 24,84
Kazancınız : 2,16

Ürün Özellikleri

Stok Kodu

9786053640936

Boyut

16.00x23.50

Sayfa Sayısı

104

Basım Yeri

Ankara

Basım Tarihi

2016-02

Kapak Türü

Ciltsiz

Kağıt Türü

2. Hamur

Dili

Türkçe

"Çocuk gelişimi öğrenimi gören öğrenciler için gözlem yapmanın ve çocuklarla çalışmanın, örneğin fizik ya da kimya öğrencileri için bir laboratuvar deneyi yapmak kadar önemli olduğuna inanıyorum."

David Elkind

Çocuğun gelişim mucizesine tanıklık etmek büyük bir keyif ve şans, bu mucizeye eşilk etmek ise büyük bir "sorumluluk ve özen" gerektiren hassas bir görevdir. Bu kitap, çocuğun gelişim serüvenine eşlik etme sevincini ve de sorumluluğunu üstlenen anne babalar ve öğretmenlere kaynaklık etmesi amacıyla hazırlanmıştır. Bu kitapta, okul öncesi dönem ya da diğer bir deyişle erken çocukluk dönemi diye adlandırdığımız, yaşamın ilk 6 yılını kapsayan dönemdeki çocuğun gelişimi hakkındaki bilgi gereksinimleri, gelişim kavramı, gelişimin kilometre taşları ve evreleri, gelişimde bireysel farklılıklar, gelişim sorunlarının kaynağı, gelişimsel gecikmeler ve gelişimsel sorunların çözümlenmesine-önlenmesine yönelik öneriler yer almaktadır. çocuğun gelişim ve deneyim alanları; psiko-motor gelişim, bilişsel gelişim, dil gelişimi, psiko-sosyal gelişim ve ahlak gelişimi başlıkları altında incelenmektedir. Kitabın, öncelikle, okul öncesi öğretmenlerinin ve anne babaların, çocukların gelişimini destekleyebilmeleri ve öğrenme ortamlarını gelişime uygun şekilde hazırlayabilmeleri için gelişimin doğasını ve dinamiklerini bilme ve izleme gereksinimlerine hizmet etmesi hedeflenmektedir.

Bu kitabı henüz kimse eleştirmemiş.


Yorum yaz
Kapat