100 TL ve üzeri alışverişlerinizde kargo bedava! +7 TL ile kapıda ödeme imkanı
Altın Kapı - Beşir Ayvazoğlu- | Yeni ve İkinci El Ucuz Kitabın Adresi
%25 indirimli

Altın Kapı

ISBN / BARKOD : 9789752448223
Üretici : Kapı Yayınları
Yazar : Beşir Ayvazoğlu
Sayfa Sayısı : 416
Konu Edebiyat / Eleştiri, İnceleme, Kuram
Edebiyat / Şiir
Arkadaşları Yahya Kemal'e bir gün Kadıköyü'ndeki bir dost evinde Tanburî Cemil Bey'i dinletirler. Büyük şairin o günkü izlenimlerini Cemil Bey'in oğlu Mesut Cemil'e anlattıktan sonra söylediği şu cümle, eski musikimizin kültürümüz Yazının devamı...
Kargo Ücreti : 9,50 TL
Liste Fiyatı : 37,00
Kitapsahaf Fiyatı : 27,75
Kazancınız : 9,25

Ürün Özellikleri

Stok Kodu

9789752448223

Boyut

13.50x19.50

Sayfa Sayısı

416

Basım Yeri

İstanbul

Basım Tarihi

2017-11

Kapak Türü

Ciltsiz

Kağıt Türü

2. Hamur

Dili

Türkçe

Arkadaşları Yahya Kemal'e bir gün Kadıköyü'ndeki bir dost evinde Tanburî Cemil Bey'i dinletirler. Büyük şairin o günkü izlenimlerini Cemil Bey'in oğlu Mesut Cemil'e anlattıktan sonra söylediği şu cümle, eski musikimizin kültürümüz açısından ne kadar önemli olduğunu çok iyi anlatır: “O zaman karşımda altın bir kapı açıldı. Memleketime bu kapıdan girdim.”

Bu kapının ardında bütün bir medeniyetimiz vardır. Plastik sanatlar, mimari, musiki,eski şiir ve elbette İstanbul... Bir Anadolu şehri çorak kültür ortamında nasılsakeşfettiğim Yahya Kemal de benim içinbir “altın kapı” olmuştu. Onun sayesinde on beş yaşımdan beri kültürümüzün zengin dünyasında seyahat edip duruyorum. Bütün yazarlık hayatımın bu kapının arkasındakileri görme ve gösterme çabasından ibaret olduğunu rahatlıkla söyleyebilirim. Altın Kapı'yı bu uzun seyahatten izlenimler olarak okuyabilirsiniz.

Bu kitabı henüz kimse eleştirmemiş.


Yorum yaz
Kapat