100 TL ve üzeri alışverişlerinizde kargo bedava! +9 TL ile kapıda ödeme imkanı

Beyaz Kraliçe

İki Erkek , Bir Kadın ve Güller Savaştı

ISBN / BARKOD : 12345670991513
Üretici : Artemis Yayınları sahaf
Yazar : Philippa Gregory
Sayfa Sayısı : 517
Konu Edebiyat / Roman
KUZEN KUZENE KARŞI Plantagenetler İngiltere tahtı için sayısız savaşa girdi. Onlar, Tudorlardan önce İngiltereyi yöneten ve tahtta hak iddia eden hanedandı. Philippa Gregory, romanında gizli oyunlar ve mahrem öykülerle Plantagenetlere Yazının devamı...
STOKTA YOK
Kitapsahaf Fiyatı : 21,00

Ürün Özellikleri

Stok Kodu

12345670991513

Boyut

13.50x21.00

Sayfa Sayısı

517

Basım Tarihi

2010-09

Çeviren

Demet Altınyeleklioğlu

Kapak Türü

Ciltsiz

Kağıt Türü

2. Hamur

Dili

Türkçe

KUZEN KUZENE KARŞI
Plantagenetler İngiltere tahtı için sayısız savaşa girdi. Onlar, Tudorlardan önce İngiltereyi yöneten ve tahtta hak iddia eden hanedandı. Philippa Gregory, romanında gizli oyunlar ve mahrem öykülerle Plantagenetlere yeniden hayat veriyor. Ailenin gizli kahramanlarını, boyun eğmez kadınları tanımaya Beyaz Kraliçe Elizabeth Woodvillele başlıyoruz.
Beyaz Kraliçe, genç Kral Edwardla gizlice evlenen, olağanüstü güzel ve hırslı bir kadının, Elizabeth Woodvillein öyküsünü anlatıyor. Sonradan taç giyerek kraliçe ünvanını alacak Elizabeth, ömrü boyunca ailesinin başarısı için mücadele ediyor. Ancak iki oğlunu, tarihçilerin yüzyıllardır çözümleyemediği esrarlı bir olayda kurban veriyor. Londra Kulesinde kaybolan prenslerin akıbeti bugün bile çözülememiş bir sır. Philippa Gregory, kendine özgü, nitelikli bakış açısıyla, İngiliz tarihindeki bu çözülmemiş gizemi, kusursuz bir araştırma ve benzeri olmayan kurgu yeteneğiyle gözler önüne seriyor.

İKİ PRENS TAHT İÇİN SAVAŞTI, KAZANAN BİR KADINDI.
Lancasterlı Elizabeth Woodville kocası savaşta öldürülünce dul kalmıştı. Elizabethin dizginlenemez tutkusu ve annesinin büyüleri, Yorklu Beyazgül Hanedanından IV. Edwardın aklını başından alınca kısa bir süre içinde evlendiler. Fakat Elizabethin kocası Edwardın tahtında huzurla oturduğu söylenemezdi. Çünkü tacını ele geçirmek isteyenler vardı. Çatışmalar, beklenmedik ihanetler ve cinayetler Edwardın sevgili karısı, çocuklarının fedakar annesi, İngiltere Kraliçesi Elizabethin hayatına yön verecekti.
Philippa Gregory, Beyaz Kraliçede, güzelliği sayesinde kraliyet ailesine giren ve bu yeni hayatın gereklerini yerine getirmeye çalışırken, ailesini korumak için elinden geleni ardına koymayan bir kadının yükselişini anlatıyor. Artemis, 2011 başında Kuzenler Savaşı Serisinin ikinci romanı Kırmızı Kraliçeyi yayımlayacak. Üçlemenin son romanı ise İngilterede yayınlanmasından kısa bir süre sonra, 2011 yazında sizlerle olacak.

Bu kitabı henüz kimse eleştirmemiş.


Yorum yaz
Kapat