60 TL ve üzeri alışverişlerinizde kargo bedava! +6 TL ile kapıda ödeme imkanı!

Tarçın Dükkanları

ISBN / BARKOD : 12345678309874
Üretici : AYLAK ADAM SAHAF
Yazar : Bruno Schulz
Sayfa Sayısı : 304
Konu Edebiyat / Öykü
Bruno Schulz 1942 yılında bir Nazi subayı tarafından katledildiğinde dünya edebiyatı bu erken kaybın henüz farkında değildi. Hayatı boyunca, eserleri hakkında çok az konuşuldu, ancak olağanüstü yetenekleri zamanla kendisine Yazının devamı...
STOKTA YOK
Kitapsahaf Fiyatı : 11,00

Ürün Özellikleri

Stok Kodu

12345678309874

Boyut

12.50x19.50

Sayfa Sayısı

304

Basım Tarihi

2018-01

Çeviren

Neşe Taluy Yüce

Kapak Türü

Ciltsiz

Kağıt Türü

2. Hamur

Dili

Türkçe

Bruno Schulz 1942 yılında bir Nazi subayı tarafından katledildiğinde dünya edebiyatı bu erken kaybın henüz farkında değildi. Hayatı boyunca, eserleri hakkında çok az konuşuldu, ancak olağanüstü yetenekleri zamanla kendisine uluslararası bir okurkitlesi kazandırdı. Proust ile karşılaştırılıp Kafka'nın Lehçedeki ruh ikizi olarak da anılan Schulz'un öyküleri, yirminci yüzyılın en yetenekli ve etkili yazarlarından birinin gerçeküstücü üslubunu da gözler önüne seriyor.Tarçın Dükkânları,Neşe Taluy Yüce'nin Lehçe aslından yetkinçevirisiyle Türkçede.

"Hayal gücü açısından zengin, dünyevi tutkular açısındanduygusal, üslupta zarif, nükteli, gizemli bir estetik bakışla desteklenmiş öyküler."

- J.M. Coetzee

"Schulz kolayca sınıflandırılamaz. Kimi zaman bir gerçeküstücü, bir simgeci, kimi zaman ise bir dışavurumcu, bir modernist olarak adlandırılabilir... Bazen Kafka gibi, bazen Proust gibi yazan Schulz, onların ulaşamadığı derinliklere ulaşmayı başardı."

- Isaac Bashevis Singer

"Kitaplarımı her açtığımda, evini nadiren terk eden bu yazarın, kendine özgü bir dünyayı ve gerçekliğin alternatif bir boyutunu nasıl yarattığını yeniden keşfetmek beni hayrete düşürüyor."

- David Grossman

Bu kitabı henüz kimse eleştirmemiş.


Yorum yaz
Kapat