100 TL ve üzeri alışverişlerinizde kargo bedava! +7 TL ile kapıda ödeme imkanı
Türkler ve Bizans Yoksa Doğu Roma mı? - Celalettin Basık- | Yeni ve İk

Türkler ve Bizans Yoksa Doğu Roma mı?

ISBN / BARKOD : 9786056168451
Üretici : Arvana Yayınları
Yazar : Celalettin Basık Hatice Palaz Erdemir Emine Uyumaz Fahameddin Başar
Sayfa Sayısı : 248
Konu Tarih / Araştırma - İnceleme
Tarih / Diğer
Tarih / Türk Tarihi Araştırmaları
Türkler ve Bizans arasındaki ilişkiler hep ilgi çekti ve merak edildi. Bu ilişkiler hiçbir zaman sadece bilim adamları ve tarihçilerin konusu olmadı. “Bizans” imgesi ve ismi Türk toplumunu her zaman ilgilendirdi. Çoğu zaman gerçek ve Yazının devamı...
Kargo Ücreti : 9,50 TL
Kitapsahaf Fiyatı : 23,15

Ürün Özellikleri

Stok Kodu

9786056168451

Boyut

13.50x21.00

Sayfa Sayısı

248

Basım Yeri

İstanbul

Basım Tarihi

2017-07

Kapak Türü

Ciltsiz

Kağıt Türü

2. Hamur

Dili

Türkçe

Türkler ve Bizans arasındaki ilişkiler hep ilgi çekti ve merak edildi. Bu ilişkiler hiçbir zaman sadece bilim adamları ve tarihçilerin konusu olmadı. “Bizans” imgesi ve ismi Türk toplumunu her zaman ilgilendirdi. Çoğu zaman gerçek ve efsane birbirine karıştı, hatta efsane çoğu kez gerçeğin üzerini örttü.

Arvana yayınlarının hazırladığı elinizdeki kitap bir Bizans tarihi olmayıp bu ilişkileri değerli yazarlarımızın kaleminden derli toplu bir şekilde okurlarına sunmaktadır. Eserde Göktürkler, Selçuklu ve Osmanlı dönemi Türk-Bizans ilişkileri farklı yazarlar tarafından inceleniyor. Kitabın sonunda yer alan ayrıntılı bir zaman dizini ise meraklısı için faydalı bir yol gösterici niteliğini taşımaktadır. Eserin giriş yazısı da eski Türk kaynaklarında karşımıza çıkan Bizans temasını kısa bir dokunuşla irdeliyor.

“Türkler ve Bizans -Yoksa Doğu Roma mı ?” başlığıysa basit bir tercih değil. Çünkü “Bizans” diye bildiğimiz devletin adı hakkında uzun süredir ciddi bir tartışma başlamış durumdadır. Eser bu konudaki tartışmayı da ayrıntılı bir şekilde okurlarına aktarıyor. Özetle, Türklerin Bizans ya da Doğu Roma'yla olan serüveninin öyküsünü bu kitapta bulacaksınız.

Bu kitabı henüz kimse eleştirmemiş.


Yorum yaz
Kapat