100 TL ve üzeri alışverişlerinizde kargo bedava! +9 TL ile kapıda ödeme imkanı
Kali ile Ofansif Güvenlik - Cemal Taner- | Yeni ve İkinci El Ucuz Kita
%25 indirimli

Kali ile Ofansif Güvenlik

CEH ve Sızma Testlerine Giriş Rehberi

ISBN / BARKOD : 9786052263167
Üretici : Abaküs Kitap
Yazar : Cemal Taner
Sayfa Sayısı : 160
Konu Bilgisayar / Güvenlik - Security
CEH ve Sızma Testlerine Giriş RehberiGünümüzde en popüler güvenlik test platformlarından biri olan Kali Linux, her yaş grubundan kişilerin penetrasyon testleri ve bilgi güvenliği konusunda daha deneyimli olmalarına olanak sağlayan Debian Yazının devamı...
Kargo Ücreti : 9,50 TL
Liste Fiyatı : 29,50
Kitapsahaf Fiyatı : 22,13
Kazancınız : 7,37

Ürün Özellikleri

Stok Kodu

9786052263167

Boyut

16.50x24.00

Sayfa Sayısı

160

Basım Yeri

İstanbul

Basım Tarihi

2018-01

Kapak Türü

Ciltsiz

Kağıt Türü

1. Hamur

Dili

Türkçe İngilizce

CEH ve Sızma Testlerine Giriş Rehberi

Günümüzde en popüler güvenlik test platformlarından biri olan Kali Linux, her yaş grubundan kişilerin penetrasyon testleri ve bilgi güvenliği konusunda daha deneyimli olmalarına olanak sağlayan Debian tabanlı bir Linux dağıtımıdır. Kali, yalnızca birçok güvenlik ve penetrasyon testi programının temel taşı değil, aynı zamanda en deneyimli güvenlik görevlilerinin bile daha etkili olmasına yardımcı olmak için kod, yöntem ve deneyim paylaşan muazzam bir kullanıcı topluluğuna sahiptir. Bir platform olarak Kali Linux çok yönlüdür. USB ortamından çalıştırılabilir, sabit disk üzerine kurulu olarak yüklenebilir veya yine sanal ortamlarda çalıştırılabilir.

Kötü amaçlı aktörlerin ve kötü amaçlı yazılımların artmasıyla sistem ve ağ güvenliğine artan oranda odaklanan saldırıların nasıl çalıştığını anlayabilme, dengeli ve uygun denetimler sağlamada daha etkili olmanızı sağlar.

Bu kitapta, Kali Linux'u, Nessus ve OpenVAS gibi farklı türden penetrasyon testi görevlerini gerçekleştirmek için kullanılan ek araçları nasıl kullanacağınızı öğreneceksiniz. Test amaçlı etkili bir sanal laboratuvarın nasıl kurulacağını ve penetrasyon testlerinin birçok yönünü ve ayrıca Kali Linux platformunun başarılı bir şekilde kullanılmasının nasıl sağlanacağı konusunda faydalı tavsiyeleri de ele alacağız.

Kali içerisinde gelen yüzlerce araç bulunsa da, kitabımızda genellikle sızma testlerinde sıklıkla kullanılan araçları tanıtmayı uygun bulduk. Bu bağlamda kitabımız, bir ethical hacking veya sızma testlerine giriş rehberi olarak düşünebilir. Kitabımız eğitim videolarıyla desteklenmiştir.

İçindekiler:

  • Kali Linux Nedir?
  • Gelişmiş Test Laboratuvarı Oluşturma
  • Bilgi Toplama
  • Güvenlik Zafiyetlerinin Tespiti
  • Güvenlik Açıklarını Sömürme
  • Linux Makinede Arka Kapı Açmak
  • Parola Saldırıları
  • Web Zafiyet Tespit Araçları
  • Kablosuz Ağ Saldırıları
  • DoS/DDoS Saldırıları
Bu kitabı henüz kimse eleştirmemiş.


Yorum yaz
Kapat