100 TL ve üzeri alışverişlerinizde kargo bedava! +9 TL ile kapıda ödeme imkanı
Benlik, Aile ve İnsan Gelişimi - Çiğdem Kağıtçıbaşı | Yeni ve İkinci E

Benlik, Aile ve İnsan Gelişimi

Kültürel Psikoloji

ISBN / BARKOD : 4239722420206
Üretici : Koç Üniversitesi Yayınları Sahaf
Yazar : Çiğdem Kağıtçıbaşı
Sayfa Sayısı : 464
Konu Psikoloji / Genel Psikoloji
İnsan ve Toplum / Diğer
Sosyal psikolojinin kurucularından, uluslararası üne sahip Türk akademisyen Çiğdem Kağıtçıbaşı'nın 20 yıllık çalışmalarını bir araya getirdiği kitap, yazarın bundan on yıl önce yayımlanmış olan Kültürel Psikoloji kitabının Yazının devamı...
Kargo Ücreti : 9,50 TL
Kitapsahaf Fiyatı : 23,00

Ürün Özellikleri

Stok Kodu

4239722420206

Boyut

14.00x20.00

Sayfa Sayısı

464

Basım Yeri

İstanbul

Basım Tarihi

2017-04

Çeviren

Kolektif

Kapak Türü

Ciltsiz

Kağıt Türü

2. Hamur

Dili

Türkçe

Sosyal psikolojinin kurucularından, uluslararası üne sahip Türk akademisyen Çiğdem Kağıtçıbaşı'nın 20 yıllık çalışmalarını bir araya getirdiği kitap, yazarın bundan on yıl önce yayımlanmış olan Kültürel Psikoloji kitabının genişletilmiş ve güncelleştirilmiş yeni baskısı. İnsan psikolojisi ve sosyal gelişimi, Kağıtçıbaşı'nın Çoğunluk Dünya olarak adlandırdığı tarafın bakış açısından ele alan kitapta yazar kültürün kişisel gelişime etkisini bağlamsal-gelişimsel-işlevsel bir yaklaşımla inceliyor.

Benliğin doğasına ve insan gelişimine, küreselleşme sonucu giderek benzeyen yaşam tarzları bağlamında kültürlerarası bir perspektiften bakan çalışma, Batı'nın kültüre bağımlılığını ve göreceliliğini düzeltiyor. Kültürel ve kültürleraras psikologlara psikolojiyi evrensel hale getirme ve kültüre daha az bağımlı kılma konusunda yol gösterirken, psikoloji ve sosyal bilimler öğrencileri için de benzersiz bir kaynak olma niteliğini taşıyor.

Bu kitabı henüz kimse eleştirmemiş.


Yorum yaz
Kapat