100 TL ve üzeri alışverişlerinizde kargo bedava! +9 TL ile kapıda ödeme imkanı
Modern Psikoterapiler - Vaka Hikayeleri - Danny Wedding | Yeni ve İkin

Modern Psikoterapiler - Vaka Hikayeleri

Vaka İncelemeleri

ISBN / BARKOD : 4239722494900
Üretici : Kaknüs Yayınları Sahaf
Yazar : Danny Wedding Raymond J. Corsini
Sayfa Sayısı : 352
Konu
Aynı zamanda psikoterapi yaklaşımlarının kurucuları olan tanınmış psikoterapistlerin kaleminden 13 psikoterapi vaka incelemesi sunan bu kitaptan tek başına okunarak istifade edilebileceği gibi ideal olarak Modern Psikoterapiler adlı dev Yazının devamı...
Kargo Ücreti : 9,50 TL
Kitapsahaf Fiyatı : 29,00

Ürün Özellikleri

Stok Kodu

4239722494900

Boyut

13.80x21.00

Sayfa Sayısı

352

Basım Yeri

İstanbul

Çeviren

Duygu Özen

Kapak Türü

Ciltsiz

Kağıt Türü

2. Hamur

Dili

Türkçe

Aynı zamanda psikoterapi yaklaşımlarının kurucuları olan tanınmış psikoterapistlerin kaleminden 13 psikoterapi vaka incelemesi sunan bu kitaptan tek başına okunarak istifade edilebileceği gibi ideal olarak Modern Psikoterapiler adlı dev kaynak eser ile beraber okunmalıdır. Her bir vaka incelemesi okuyucuya terapistin nasıl çalıştığı noktasında iyi bir fikir vermektedir. Okuyucular bu kitaptan edindikleri bilgi ve becerileri terapi uygulamalarında bizzat kullanabilirler.

Vaka incelemeleri temel kavramları hayata geçirerek anlaşılır kılmaktadır. Klinik materyal terapi odasına bir pencere açarak usta klinisyenlerin vaka hikâyelerini nasıl özetlediklerini ve seanslarda geçen konuşmaların yazıya dökülmüş hâlini sunmaktadır. Bu sayede klinisyenlerin tarzları göz önünde canlandırılmış ve soyut kavramlar canlı tanımlamalara ve diyaloğa dönüştürülmüştür.

Bu eserin en büyük katkısı kişilik kuramları ile terapideki uygulamaları arasında bir köprü oluşturması ve etkin tearpistlerin kendi ağızlarından terapi tarzlarını dile getirmesidir. Öğrenciler ve mesleğe yeni başlayanlar için çok değerli bir başvuru kaynağıdır.

Bu kitabı henüz kimse eleştirmemiş.


Yorum yaz
Kapat