100 TL ve üzeri alışverişlerinizde kargo bedava! +9 TL ile kapıda ödeme imkanı

Oyunun Gücü

ISBN / BARKOD : 4229755336787
Üretici : İmge Kitabevi Yayınları Sahaf
Yazar : David Elkind
Sayfa Sayısı : 310
Konu Genel Konular / Ebeveyn Kitapları
Son zamanlardaki satış : 1
Günümüzde ana babalar, çocuklarını sürekli bir öğrenme durumuna sokmazlarsa ya da en son eğitsel oyunları kullanmazlarsa çocuklarının yaşıtlarına göre geri kalacağından kaygı duyuyorlar. Oysa çocuk gelişimi uzmanı David Elkind; Yazının devamı...
STOKTA YOK
Kitapsahaf Fiyatı : 25,00

Ürün Özellikleri

Stok Kodu

4229755336787

Boyut

13.50x20.00

Sayfa Sayısı

310

Basım Yeri

İstanbul

Basım Tarihi

2011-03

Çeviren

Demet Erol Öngen

Kapak Türü

Ciltsiz

Kağıt Türü

2. Hamur

Dili

Türkçe

Günümüzde ana babalar, çocuklarını sürekli bir öğrenme durumuna sokmazlarsa ya da en son eğitsel oyunları kullanmazlarsa çocuklarının yaşıtlarına göre geri kalacağından kaygı duyuyorlar. Oysa çocuk gelişimi uzmanı David Elkind; programlanmamış, düşsel oyunun çocukları akademik ve toplumsal başarıya hazırlamada daha iyi bir yol olduğu konusunda bizi ikna ediyor.

Elkind, güçlü örneklerle desteklediği derin çözümlemelerle, oyunun sadece sağlıklı zihinsel ve toplumsal gelişimi desteklemekle kalmadığını, aynı zamanda öğrenme için önemli bir evre olduğunu da gösteriyor.

Günümüzün akademik, yarışmacı sporlarının ve pasif elektronik eğlencelerinin aşırı vurgulanmasına karşılık, Oyunun Gücü, ana babaları kendi içgörülerine inanmaya teşvik ediyor. Oyunun çocukların evdeki, okuldaki ve topluluk içindeki yaşamlarında oynadığı zorunlu ve önemli rolün doğru bir rotaya nasıl sokulabileceğini anlatıyor.

Bu kitap eğitim ve gelişim psikolojisi alanında çalışanlar, öğretmenler ve ana babalar için oyunun önemi ve değeri konusunda son derece aydınlatıcı bir kaynaktır.

Bu kitabı henüz kimse eleştirmemiş.


Yorum yaz
Kapat