100 TL ve üzeri alışverişlerinizde kargo bedava! +5 TL ile kapıda ödeme imkanı
Muvatta Nüshaları Muhteva Analizi - Ebubekir Sifil | Yeni ve İkinci El
%25 indirimli

Muvatta Nüshaları Muhteva Analizi

ISBN / BARKOD : 9786055634360
Üretici : Rıhle Kitap
Yazar : Ebubekir Sifil
Sayfa Sayısı : 238
Konu İslam / Araştırma-İnceleme
Muvatta tasnif edildiği günden itibaren -musannıfının haklı şöhret ve itibarının da etkisiyle- büyük bir ilgiye mazhar olmuştur. Adına akdedilen hadis meclislerinde İslâm Dünyası'nın dört bir yanından gelen ilim adamları ve raviler Yazının devamı...
Temin süresi 6 gündür. Kargo Ücreti : 8,50 TL
Liste Fiyatı : 22,00
Kitapsahaf Fiyatı : 16,50
Kazancınız : 5,50

Ürün Özellikleri

Stok Kodu

9786055634360

Boyut

13.50x21.00

Sayfa Sayısı

238

Basım Yeri

İstanbul

Basım Tarihi

2017-06

Kapak Türü

Ciltsiz

Kağıt Türü

2. Hamur

Dili

Türkçe

Muvatta tasnif edildiği günden itibaren -musannıfının haklı şöhret ve itibarının da etkisiyle- büyük bir ilgiye mazhar olmuştur. Adına akdedilen hadis meclislerinde İslâm Dünyası'nın dört bir yanından gelen ilim adamları ve raviler tarafından bizzat İmâm Mâlik'ten ahzedilmiş, bu suretle daha İmâm Mâlik'in hayatında, pek çok Muvatta nüshası oluşmuştur.

Bu nüshaların hepsi, matbaada basılan kitap nüshaları gibi birbirinin yüzde yüz aynısı değildir. Birtakım sebeplerden dolayı aralarında bazı farklılıklar vardır. Muvatta üzerine tarih içinde yapılmış bulunan kimi çalışmalarda, önemlice bir kısmı günümüze ulaşamamış olan bu nüshalar birbiriyle mukayese edilmiş, farklılıklar vurgulanmıştır. Günümüzde de bazı nüshalar bulunup neşredilmiştir.

Yazar bu kitapta, konu hakkında yapılmış eski-yeni ulaşabildiği bütün materyalleri değerlendirerek, münhasıran rivayetler noktasında Muvatta nüshaları arasındaki ortak noktaları ve farklılıkları ortaya koymaya çalışmıştır.

Bu kitabı henüz kimse eleştirmemiş.


Yorum yaz
Kapat