100 TL ve üzeri alışverişlerinizde kargo bedava! +7 TL ile kapıda ödeme imkanı
El-Lüzummiyat - Ebu'l-Ala el-Maarri | Yeni ve İkinci El Ucuz Kitabın A
%25 indirimli

El-Lüzummiyat

ISBN / BARKOD : 9786052105566
Üretici : Endülüs Yayınları
Yazar : Ebu'l-Ala el-Maarri
Sayfa Sayısı : 302
Konu Tarih / Diğer
Felsefe / Diğer
Kimi şair ve yazarlar var ki, adları hep bilinir de onları eserlerinden bilenler pek azdır. Edipler ülkesinin “garib”leri olan bu yazar ve şairlerin başında gelenlerinin en önemlisi hiç şüphe yok ki Ebu'l-Alâ el-Maarrî'dir. Hatta bu Yazının devamı...
Kargo Ücreti : 9,50 TL
Liste Fiyatı : 30,00
Kitapsahaf Fiyatı : 22,50
Kazancınız : 7,50

Ürün Özellikleri

Stok Kodu

9786052105566

Boyut

13.50x21.00

Sayfa Sayısı

302

Basım Tarihi

2019-08

Çeviren

Mehmet Mürşit Tekin

Kapak Türü

Ciltsiz

Kağıt Türü

2. Hamur

Dili

Türkçe

Kimi şair ve yazarlar var ki, adları hep bilinir de onları eserlerinden bilenler pek azdır. Edipler ülkesinin “garib”leri olan bu yazar ve şairlerin başında gelenlerinin en önemlisi hiç şüphe yok ki Ebu'l-Alâ el-Maarrî'dir. Hatta bu realite, Mûsâ Cârullah için de geçerlidir.

Elinizdeki bu eser, Mûsâ Cârullâh'ın, Ebu'l-Âlâ el-Maarrî'nin “Lüzûm-i mâ lâ yelzem” adlı 11.000 beyitlik divanından derlediği ve “el-Lüzûmiyyât” adıyla yayımladığı toplam 871 beyitlik seçme şiirlerinden oluşmaktadır. Başka bir deyişle el-Lüzûmiyyât bir seçkidir aslında. Eserin kapak sayfasında da belirtmiş olduğu gibi Cârullâh; bu seçkiyi “medreseler, okullar, öğretmenler ve öğrenciler arasında Arapçayı canlandırmanın yanı sıra hikmet, ahlak, hamaset, hürriyet, hüzüb, kıyam… gibi kavramları Müslümanlar arasında yaymak amacıyla” derleyip hazırlamıştır.

Genelde insanlığın, özelde Müslümanların gündeminde bütün yakıcığıyla hala yerini koruyan Allah, insan, inanç, din, dünya, ahiret, ruh, beden, hayat, kader, mezhepsel çatışmalar, dil, edebiyat, düşünce, medeniyet, ahlak, cin, astroloji, yıldızlar, kadın, siyaset, dine yeni yaklaşımlar, Müslümanlar, geri kalmışlık… ile ilgili sorunların çözüm ve önerilerini, dünyamızın yetiştirdiği en “garib”, özgün iki aydınından okumak ve dinlemek, aynı şekilde özgün bir ayrıcalık olacaktır.

Bu kitabı henüz kimse eleştirmemiş.


Yorum yaz
Kapat