100 TL ve üzeri alışverişlerinizde kargo bedava! +9 TL ile kapıda ödeme imkanı
Tazı Payı - Emile Zola | Yeni ve İkinci El Ucuz Kitabın Adresi

Tazı Payı

ISBN / BARKOD : 9786051723860
Üretici : Yordam Edebiyat
Yazar : Emile Zola
Sayfa Sayısı : 336
Konu Edebiyat / Roman
Tazı Payı, Emile Zola'nın Fransa'da ikinci imparatorluk dönemini her yönüyle anlatmak için kurguladığı yirmi kitaplık roman dizisinin ikinci kitabıdır. Zola, yayımlandığı sırada kitaba yazdığı önsözde, Tazı Payı romanını Yazının devamı...
Kargo Ücreti : 9,50 TL
Kitapsahaf Fiyatı : 26,00

Ürün Özellikleri

Stok Kodu

9786051723860

Boyut

13.50x19.50

Sayfa Sayısı

336

Basım Tarihi

2020-10

Çeviren

Hamdi Varoğlu

Kapak Türü

Ciltsiz

Kağıt Türü

2. Hamur

Dili

Türkçe

Tazı Payı, Emile Zola'nın Fransa'da ikinci imparatorluk dönemini her yönüyle anlatmak için kurguladığı yirmi kitaplık roman dizisinin ikinci kitabıdır. Zola, yayımlandığı sırada kitaba yazdığı önsözde, Tazı Payı romanını “altının ve etin hikâyesi” olarak nitelemiştir.

Romanda bir darbeyle cumhuriyeti yıkarak kurulan imparatorluğun palazlandırdığı yeni zenginlerin ihtişamlı konakları, giyim kuşamları, ziyafet sofraları, danslı eğlenceleri en ince ayrıntılarına kadar anlatılır. Bu debdebenin gerisindeki açgözlülüğü keskin kalemiyle çırılçıplak gözler önüne serer Zola. Paris'i delik deşik ederek yutan arsa vurgunları, devlet adamlarının himayesinde girişilen mali dalavereler ve bir ensest öyküsü bir araya gelerek, “altına ve ete” doymak bilmeyen çürümüş bir toplumun kuruluşunu gösterir bize.

Roger Vadim'in 1966 yılında aynı adla sinemaya uyarladığı bu etkileyici romanı, ülkemizin en yetkin Zola çevirmeni Hamdi Varoğlu'nun Türkçesiyle okurlarımıza sunuyoruz.

Bu kitabı henüz kimse eleştirmemiş.


Yorum yaz
Kapat