100 TL ve üzeri alışverişlerinizde kargo bedava! +9 TL ile kapıda ödeme imkanı
Teolojik ve Felsefi Açıdan Din Bilim İlişkisi - Emre Dorman | Yeni ve
%23 indirimli

Teolojik ve Felsefi Açıdan Din Bilim İlişkisi

ISBN / BARKOD : 9786058023222
Üretici : İstanbul Yayınevi
Yazar : Emre Dorman
Sayfa Sayısı : 143
Konu Felsefe / Din Felsefesi
Bilim - Mühendislik / Diğer
Din ve Bilim ilişkisi üzerine düşünürken öncelikli olarak nasıl bir din ve nasıl bir bilim anlayışına sahip sahip olunduğu sorusunun cevaplanması önemlidir. Çünkü yanlış bir din ve yanlış bir bilim anlayışı ile sağlıklı bir Yazının devamı...
Kargo Ücreti : 9,50 TL
Liste Fiyatı : 23,00
Kitapsahaf Fiyatı : 17,71
Kazancınız : 5,29

Ürün Özellikleri

Stok Kodu

9786058023222

Boyut

13.50x21.00

Sayfa Sayısı

143

Basım Yeri

İstanbul

Basım Tarihi

2020-05

Kapak Türü

Ciltsiz

Kağıt Türü

2. Hamur

Dili

Türkçe

Din ve Bilim ilişkisi üzerine düşünürken öncelikli olarak nasıl bir din ve nasıl bir bilim anlayışına sahip sahip olunduğu sorusunun cevaplanması önemlidir. Çünkü yanlış bir din ve yanlış bir bilim anlayışı ile sağlıklı bir tartışma yürütmek olanaksız olacağı gibi makul gerekçelere dayalı bir sonuca ulaşmak da mümkün olmayacaktır. Bu çalışmada öncelikle bu sorunun önemi üzerinden din ve bilimin çalıştığını, ayrıştığını ya da uzlaştığını ileri süren görüşlerin temel iddiaları objektif bir biçimde değerlendirilmeye çalışılmaktadır.

Aynı zamanda dinin bilime karşı ve ilerlemesinin önündeki en büyük engel olduğu yönündeki yaygın kabul sorgulanmakta, bilimsel ateizm görüşünün temsilcilerinin bilimi kendi görüşlerine uygun bir kalkan edinme çabaları tartışılmakta ve bilim tarihi açısından kabul edilmesi mümkün olmayan temel iddiaları bu çalışmada farklı bakış açıları ile bir kez daha gündeme taşınmaktadır.

Bazı konu başlıkları:Allah'ın varlığı ve bilim - Din-Bilim çatışmaları iddiaları – Kuran ve bilim – Evren'in ve yaşamın kökenine dair sorgular – Allah inancı bilimsel gelişmeyi engeller mi? – Bilimle ilgilenmek inançsız olmayı gerektirir mi? – Geçerli tek bilgi kaynağı bilim mi?

Bu kitabı henüz kimse eleştirmemiş.


Yorum yaz
Kapat