100 TL ve üzeri alışverişlerinizde kargo bedava! +9 TL ile kapıda ödeme imkanı
Cihad ve İsyan - Ergün Yıldırım | Yeni ve İkinci El Ucuz Kitabın Adres
%27 indirimli

Cihad ve İsyan

Selefilik - Vehhabilik - Cihadilik

ISBN / BARKOD : 9786050829839
Üretici : Timaş Yayınları
Yazar : Ergün Yıldırım
Sayfa Sayısı : 376
Konu Edebiyat / Roman
Bugün cihad denince aklımıza ilk olarak Işid ve El-Kaide gibi örgütler geliyor. Cihad düşüncesini ilk olarak otomatik tüfeklerle ve canlı bombalarla eşleştiriyoruz. Ancak cihad, bugün televizyonlarda izlediğimiz halinden çok daha farklı Yazının devamı...
Kargo Ücreti : 9,50 TL
Liste Fiyatı : 35,00
Kitapsahaf Fiyatı : 25,55
Kazancınız : 9,45

Ürün Özellikleri

Stok Kodu

9786050829839

Boyut

13.50x21.00

Sayfa Sayısı

376

Basım Tarihi

2019-04

Kapak Türü

Ciltsiz

Kağıt Türü

2. Hamur

Dili

Türkçe

Bugün cihad denince aklımıza ilk olarak Işid ve El-Kaide gibi örgütler geliyor. Cihad düşüncesini ilk olarak otomatik tüfeklerle ve canlı bombalarla eşleştiriyoruz. Ancak cihad, bugün televizyonlarda izlediğimiz halinden çok daha farklı ve kapsayıcı bir düşünce.

Aslında cihad fikri, İslamiyet'in temel yapıtaşlarından biri. Ergün Yıldırım da cihadı, bugünkü kargaşanın dışına çıkararak önce düşünsel, sonra tarihsel, sonra da toplumsal açılardan ele alıyor. Tarih içerisinde cihad düşüncesinin gelişiminde iz sürerken, bugün sıklıkla birbiri yerine kullanılan Haricilik, Selefilik ve Vehhabilik kavramlarını da ustaca işliyor ve cihad hareketlerini anlamak isteyen okuyucular için hem tarihi hem düşünsel bir perspektif sunuyor.

Ergün Yıldırım'ın çalışmasını özel yapan bir diğer unsur da, cihadın toplumsal temelleriyle ilgili sözler söylüyor olması. Tarih içerisindeki cihad hareketlerinin genetiğine bakan Yıldırım, bu hareketler içerisinde genetik ortaklıkları ve temel farklılıkları geniş perspektifi sayesinde kolayca teşhis edebiliyor.

Kısacası, Ergün Yıldırım bugün ancak şiddetle özdeşleştirebildiğimiz cihad kavramını tam olarak anlamamızı ve bugünkü pratik örneklerine daha sağlıklı bir zihinle bakabilmemizi sağlıyor.

Cihad ve İsyan, cihad hareketlerini anlamak isteyen ve içinde yaşadığımız politik dünyayı merak eden herkesin okuması gereken bir kitap.

Bu kitabı henüz kimse eleştirmemiş.


Yorum yaz
Kapat