50 TL ve üzeri alışverişlerinizde kargo bedava! +5.50 TL ile kapıda ödeme imkanı!
Göğü Delen Adam - Erich Scheurmann | Yeni ve İkinci El Ucuz Kitabın Ad
%30 indirimli

Göğü Delen Adam

ISBN / BARKOD : 9789755393407
Üretici : Ayrıntı Yayınları
Yazar : Erich Scheurmann
Sayfa Sayısı : 112
Konu Felsefe / Diğer
Ne kadar satmış? : 27
Papalagi denince beyazlar ya da yabancılar anlaşılır. Ama sözcüğü sözcüğüne çevrilirse “göğü delen” anlamına gelir. Samoa'ya ilk misyoner bir yelkenliyle gelmişti. Yerliler bu beyaz yelkenliyi ufukta bir delik olarak gördüler, Yazının devamı...
Satışta değil
Liste Fiyatı : 11,00
Kitapsahaf Fiyatı : 7,70
Kazancınız : 3,30

Ürün Özellikleri

Stok Kodu

9789755393407

Boyut

13.00x19.50

Sayfa Sayısı

112

Basım Yeri

İstanbul

Basım Tarihi

2017-02

Çeviren

Levent Tayla

Kapak Türü

Ciltsiz

Kağıt Türü

2. Hamur

Dili

Türkçe

Papalagi denince beyazlar ya da yabancılar anlaşılır. Ama sözcüğü sözcüğüne çevrilirse “göğü delen” anlamına gelir.

Samoa'ya ilk misyoner bir yelkenliyle gelmişti. Yerliler bu beyaz yelkenliyi ufukta bir delik olarak gördüler, beyaz adamın içinden çıkıp kendilerine geldiği bir delik.

O, göğü delip geçmişti.

Yüzyılımızın başlarında yayımlanan Göğü Delen Adam bugün artık bir yeşil klasiği olarak okunurken, başlığının kaynaklandığı şiirsel metafor, bir de düz anlam içermeye başlıyor; çünkü Papalagi sonunda göğü gerçekten delmeyi başardı, “ozon deliğinin” içinden ne tür bir yelkenlinin çıkageleceğiniyse zaman gösterecek.

Ahmet Güngören, Çerçeve

Teknolojinin günlük yaşamımıza getirdiği açmazlar her gün dünyamızda yeni “handikap”ların kapılarını aralamıyor mu? Birincisi bu “handikap”ları yalın, süssüz bir dille anlattığı için önemli Göğü Delen Adam. Uygarlığımızın bu karmaşasında yönelttiği acımasız okların hedefini bulması açısından önemli. Basit de olsa eleştirisini haklı gerekçelere dayandırması açısından önemli. İkincisi, bize pek az bildiğimiz dünyaların ufkunu açmasından önemli.

Refik Durbaş, Milliyet Sanat

Sadece keyif için değil, üniversitede sosyoloji, antropoloji derslerinde ve hatta liselerde sosyal bilgiler derslerinde bile okutulabilir. (...) Gerçek bir Samoalının gözleriyle Batı'yı görmek, insanın ufkunu çok genişleten, yorumlara yepyeni boyutlar kazandıran bir süreç.

Semra Somersan, Cumhuriyet

Bu kitabı henüz kimse eleştirmemiş.


Yorum yaz
Kapat