75 TL ve üzeri alışverişlerinizde kargo bedava! +5 TL ile kapıda ödeme imkanı

Eski Bisiklet

ISBN / BARKOD : 12345678311097
Üretici : FERFİR YAYINCILIK SAHAF
Yazar : Eyvaz Zeynalov
Sayfa Sayısı : 160
Konu Edebiyat / Öykü
Zengin bir halk edebiyatı ve yazılı edebiyat geleneği olan Azerbaycan edebiyatı içerisinde çağdaş nesrin önde gelen temsilcilerinden Eyvaz Zeynalov'un hikayelerinin yer aldığı eserde Azerbaycan edebiyatına has imge ve karakterlerle Yazının devamı...
Aynı gün kargo Kargo Ücreti : 6,00 TL
Kitapsahaf Fiyatı : 9,00

Ürün Özellikleri

Stok Kodu

12345678311097

Boyut

13.50x21.00

Sayfa Sayısı

160

Basım Yeri

İstanbul

Basım Tarihi

2015-12

Çeviren

Ömer Küçükmehmetoğlu

Kapak Türü

Ciltsiz

Kağıt Türü

2. Hamur

Dili

Türkçe

Zengin bir halk edebiyatı ve yazılı edebiyat geleneği olan Azerbaycan edebiyatı içerisinde çağdaş nesrin önde gelen temsilcilerinden Eyvaz Zeynalov'un hikayelerinin yer aldığı eserde Azerbaycan edebiyatına has imge ve karakterlerle tanışacaksınız. “Eski Bisiklet” adıyla okuyuculara sunulan bu eserin içerisinde 20 güzel hikaye mevcut.

Elinizdeki eserde Azerbaycan'ın sosyolojik yapısıyla ilgilenen toplum bilimciler için laboratuar görevi görecek önemli hikayelere ve aynı zamanda mizahî, şark masallarından derlenen hikaye örneklerine rastlayacaksınız.

Ayrıca yazarın hikayelerinde Azerbaycan kültürüyle ilgili önemli kodlara ulaşmaktayız. Halk inanışları, halk edebiyatı, kültürel unsurlar onun eserlerinde ustalıkla işlenmiştir.

Azerbaycan Yazarlar Birliği'ndeki yuvarlak masa toplantılarında bağımsızlık dönemi edebiyatında yazılan eserler değerlendirilirken onun “Kısas” adlı romanının Azerbaycan edebiyatında ilk on roman arasında gösterilmesi Eyvaz Zeynalov'un kaleminin gücünü ortaya koymaktadır.

Bu kitabı henüz kimse eleştirmemiş.


Yorum yaz
Kapat