100 TL ve üzeri alışverişlerinizde kargo bedava! +9 TL ile kapıda ödeme imkanı
Adabu'l-Mulukiyye Ve'l-Ahlaku'l-İhtiyariyye - Fârâbî | Yeni ve İkinci
%25 indirimli

Adabu'l-Mulukiyye Ve'l-Ahlaku'l-İhtiyariyye

Siyaset Ahlakı

ISBN / BARKOD : 9789755749648
Üretici : İnsan Yayınları
Yazar : Fârâbî
Sayfa Sayısı : 168
Konu Politika Siyaset / Diğer
İslam / Diğer
Fârâbî'nin Eflâtun'dan aktardığı düşünülen hikmetlerden oluşan bu kitap, bu iki filozofun “insan idare etme sanatı” hakkındakidüşüncelerini içermektedir. Her ne kadar yüzyıllar önce yazılmışsa da günümüzde geçerliliğini Yazının devamı...
Kargo Ücreti : 9,50 TL
Liste Fiyatı : 26,00
Kitapsahaf Fiyatı : 19,50
Kazancınız : 6,50

Ürün Özellikleri

Stok Kodu

9789755749648

Boyut

13.50x21.00

Sayfa Sayısı

168

Basım Tarihi

2021-03

Çeviren

Kevser Özçelik

Kapak Türü

Ciltsiz

Kağıt Türü

2. Hamur

Dili

Türkçe

Fârâbî'nin Eflâtun'dan aktardığı düşünülen hikmetlerden oluşan bu kitap, bu iki filozofun “insan idare etme sanatı” hakkındakidüşüncelerini içermektedir. Her ne kadar yüzyıllar önce yazılmışsa da günümüzde geçerliliğini koruması, bu hikmet damlalarınıninsana dair oluşu sebebiyledir.

Siyasi ve beşerî bilimlerle ilgilenenlerin deneyimledikleri olgular içeren cümleler, bizlere daha olgun bir insan olmakla beraber iyibir idareci ve iletişimci olabilmenin bazı püf noktalarını vermektedir.

İnsanın değişimine, medeniyetin dönüşümüne, olumlu-olumsuz tüm yönleriyle bilgi ve teknoloji merkezli bir yaşam biçiminingelişmesine rağmen hikmet sahibi filozoflara hep ihtiyacımız olmuştur.

Özellikle gündelik ve acil ihtiyaçların insanlığın birincimeselesi haline getirildiği çağımız, insanın kendi benliği ve çevresiyle ilgili derin düşünmesinin zorlaştığı bir çağ hâline geldi. Bugibi zamanlarda durup düşünmenin, geçmişte daha duru ve dingin zihinlerin ürettiği düşüncelerden yararlanmanın bizlere farklıyollar göstereceği açıktır.

Bu kitabı henüz kimse eleştirmemiş.


Yorum yaz
Kapat