100 TL ve üzeri alışverişlerinizde kargo bedava! +7 TL ile kapıda ödeme imkanı
Cariye - Feyza Betül Köse | Yeni ve İkinci El Ucuz Kitabın Adresi
%25 indirimli

Cariye

ISBN / BARKOD : 9786052105245
Üretici : Endülüs Yayınları
Yazar : Feyza Betül Köse
Sayfa Sayısı : 176
Konu Tarih / Araştırma - İnceleme
Cariyelik, çeşitli çevrelerce İslâm'a yöneltilen eleştirilerin ana konularından birisi olmuştur. Bu eleştirilere getirilen savunmalar ise ya olguyu inkâr ya da karşı cepheye mevcut benzer olgularla kıyas üzerine kuruludur. Oysa Yazının devamı...
Kargo Ücreti : 9,50 TL
Liste Fiyatı : 16,00
Kitapsahaf Fiyatı : 12,00
Kazancınız : 4,00

Ürün Özellikleri

Stok Kodu

9786052105245

Boyut

13.50x21.00

Sayfa Sayısı

176

Basım Yeri

İstanbul

Basım Tarihi

2018-04

Kapak Türü

Ciltsiz

Kağıt Türü

2. Hamur

Dili

Türkçe

Cariyelik, çeşitli çevrelerce İslâm'a yöneltilen eleştirilerin ana konularından birisi olmuştur. Bu eleştirilere getirilen savunmalar ise ya olguyu inkâr ya da karşı cepheye mevcut benzer olgularla kıyas üzerine kuruludur. Oysa cariyeliğinde ne olduğu tam manası ile tespit için Cahiliye toplumundan başlayarak ilk İslâm toplumundaki konumları üzerine sosyal tarih çalışmalarının yapılması elzemdir. Aynı şekilde cariyeliğin konu edildiği Kur'ân ayetlerinin de çağdaş algıların yönlendirdiği kabuller yerine vakıaya uygun olarak değerlendirilmesinin yolu, nüzul ortamının, tarihî veriler aracılığıyla tanınmasından geçmektedir.

Bu kitap, Hz. Peygamber döneminde toplumun en alt sınıfını oluşturan cariyelerin gerek bireysel gerekse de toplumsal konumlarını tüm yönleriyle ve tarihî perspektiften ele almakta , tarihi savunmak yerine anlamayı öncelemektedir.

Bu kitabı henüz kimse eleştirmemiş.


Yorum yaz
Kapat