100 TL ve üzeri alışverişlerinizde kargo bedava! +9 TL ile kapıda ödeme imkanı
Devlet İnşası - Francis Fukuyama | Yeni ve İkinci El Ucuz Kitabın Adre
%25 indirimli

Devlet İnşası

Yirmi Birinci Yüzyılda Yönetişim ve Dünya Düzeni

ISBN / BARKOD : 9789759963750
Üretici : Profil Yayıncılık
Yazar : Francis Fukuyama
Sayfa Sayısı : 168
Konu Politika Siyaset / Genel Politika, Siyaset Bilim, Siyaset Tarihi
Politika Siyaset / Uluslararası İlişkiler, Dış Politika
Son zamanlardaki satış : 2
“Bu çok kapsamlı, dikkatli analiz, çağımızın yoksulluk, AIDS, uyuşturucu ve terör gibi en çetin meselelerinden bazılarının aşırı kuralcı sistemden değil, zayıf devletlerden kaynaklandığını ikna edici bir şekilde savunuyor.”- Yazının devamı...
Kargo Ücreti : 9,50 TL
Liste Fiyatı : 32,50
Kitapsahaf Fiyatı : 24,38
Kazancınız : 8,12

Ürün Özellikleri

Stok Kodu

9789759963750

Boyut

13.50x21.00

Sayfa Sayısı

168

Basım Yeri

İstanbul

Basım Tarihi

2015-09

Çeviren

Türkan Çolak

Kapak Türü

Ciltsiz

Kağıt Türü

2. Hamur

Dili

Türkçe

“Bu çok kapsamlı, dikkatli analiz, çağımızın yoksulluk, AIDS, uyuşturucu ve terör gibi en çetin meselelerinden bazılarının aşırı kuralcı sistemden değil, zayıf devletlerden kaynaklandığını ikna edici bir şekilde savunuyor.”

- Newsweek

“Fukuyama, altüst olmuş bir dünyanın bilinmedik hatlarında, gerçekten coşkun ve özgün bir zihnin görüşü ve dikkat gerektiren bir yazı yazma ustalığıyla, idrak ederek dolaşıyor.”

- Guardian

Bugün dünyada önüne geçilemeyen, ciddi pek çok sorunun kaynağı ve güvenliğimizi tehdit eden en temel unsur zayıf ya da başarısız devletlerdir. İşte bu sorunları ele alan Francis Fukuyama, yeni bir çözümü destekliyor: Devlet inşası. Devlet inşası ve güçlendirme büyük bir iştir: Metodun her ülke için yeniden düşünülmesi gerekiyor. Fukuyama, son derece önemli bu kitabında devlet inşası kavramını inceliyor ve devletin güçsüzlüğünden, ulusal ve uluslararası etkilerden kaynaklanan sorunları ele alıyor.

Afganistan'dan Irak'a, Sudan'dan Kongo'ya, işleyen kamu kurumlarının kalıcı bir yarar bırakacak şekilde nasıl aktarılacağıyla ilgili bildiğimiz ve çoğunlukla bilmediklerimizin izini sürüyor. Fukuyama, kitabının önsözünde iddialarını Irak'ta devam eden kriz bağlamında ortaya koyuyor. Aynı zamanda zayıf devletlerin uluslararası düzen açısından sonuçlarını ve uluslararası toplumun zayıf devletlere müdahale etmeyi hangi meşru gerekçelere dayandırdığını da irdeliyor.

Bu kitabı henüz kimse eleştirmemiş.


Yorum yaz
Kapat