100 TL ve üzeri alışverişlerinizde kargo bedava! +7 TL ile kapıda ödeme imkanı
Ceza Kolonisinde ve Diğer Öyküler - Franz Kafka | Yeni ve İkinci El Uc

Ceza Kolonisinde ve Diğer Öyküler

ISBN / BARKOD : 12345678312060
Üretici : İŞ KÜLTÜR YAYINLARI SAHAF
Yazar : Franz Kafka
Sayfa Sayısı : 200
Konu Edebiyat / Alman Edebiyatı
Edebiyat / Öykü
Son zamanlardaki satış : 1
Elinizdeki kitap, Kafka'nın sağlığında yayımlanan öykülerinden oluşuyor. Yazar kısa metinlerinin dışındaki yapıtlarını yayımlamaktan kaçınmış, hatta ölümünden kısa bir süre önce yakın dostu Max Brod'dan yazdığı her şeyi Yazının devamı...
STOKTA YOK
Kitapsahaf Fiyatı : 7,00

Ürün Özellikleri

Stok Kodu

12345678312060

Boyut

12.50x20.50

Sayfa Sayısı

200

Basım Yeri

İstanbul

Basım Tarihi

2019-08

Çeviren

Gülperi Sert

Kapak Türü

Ciltsiz

Kağıt Türü

2. Hamur

Dili

Türkçe

Elinizdeki kitap, Kafka'nın sağlığında yayımlanan öykülerinden oluşuyor. Yazar kısa metinlerinin dışındaki yapıtlarını yayımlamaktan kaçınmış, hatta ölümünden kısa bir süre önce yakın dostu Max Brod'dan yazdığı her şeyi yakmasını istemişti. Ancak Brod onun engin dehasının farkındaydı. Kafka'nın vasiyetini yerine getirmedi ve ölümünden sonra toplu yapıtlarını yayımlayarak günümüze ulaşmasını sağladı.

Kafka'nın öyküleri kaynağı belirlenemeyen bir kaygı ve utancın hâkim olduğu, atılan her adımın engellerle karşılaştığı bir evrende geçer. Özgürlük, suç, sorumluluk gibi meseleler; bireyi baskı altında tutmaya çalışan iktidar mekanizmaları ve bireyin otorite karşısındaki direnişi onun zihnini hep meşgul etmiştir. Kafka bütün bu evrensel meselelerin yanında mizahın ve hicvin de eksik olmadığı gizemli öykülerinde, kurmacayı edebi geleneğin bütün biçim ve uzlaşımlarından özgürleştirmiş, adeta tersyüz etmiştir. Yazarın insanlık durumu, sanat, sanatçı ve bizzat hayat üzerine derin düşünceleri, her okuyuşta yeni anlamlara bürünen çok katmanlı öykülere dönüşmüştür.

Bu kitabı henüz kimse eleştirmemiş.


Yorum yaz
Kapat