50 TL ve üzeri alışverişlerinizde kargo bedava! +5 TL ile kapıda ödeme imkanı

Dava

ISBN / BARKOD : 12345678310429
Üretici : PARODİ SAHAF
Yazar : Franz Kafka
Sayfa Sayısı : 256
Konu Edebiyat / Öykü
Bir bankada şef olarak çalışıp etliye sütlüye karışmadan yaşayan Josef K.,bir sabah uyandığında kendisini ne olduğu anlaşılamayan bir davanın sanığı olarak bulur. Bu andan itibaren de hayatı altüst olur. Açılan davanın içeriği, Yazının devamı...
Aynı gün kargo Kargo Ücreti : 5,00 TL
Kitapsahaf Fiyatı : 7,00

Ürün Özellikleri

Stok Kodu

12345678310429

Boyut

12.50x19.50

Sayfa Sayısı

256

Basım Yeri

İstanbul

Basım Tarihi

2018-11

Çeviren

Mustafa Topal

Kapak Türü

Ciltsiz

Kağıt Türü

2. Hamur

Dili

Türkçe

Bir bankada şef olarak çalışıp etliye sütlüye karışmadan yaşayan Josef K.,bir sabah uyandığında kendisini ne olduğu anlaşılamayan bir davanın sanığı olarak bulur. Bu andan itibaren de hayatı altüst olur.

Açılan davanın içeriği, nerede ve kimler tarafından yargılanacağı, davanın nasıl görüleceği, kendisine yöneltilen suçlamanın kaynağı, kanıtların olup olmadığı hem belirsizdir hem de biraz kurcalayıncaanlamsız bir saçmalığa dönüşmektedir.

Josef K., tam anlamıyla bir belanın ortasına düşmüştür. Aslında onun kendisini içinde bulduğu durum, modern insanın içine düştüğü belaların bir simgesidir.

Kafka, bu eserinde Josef K. ve onun davası üzerinden bürokrasi,otorite, iktidar gücü, birey özgürlüğü, gönüllü kulluk, öğrenilmiş çaresizlik, rızanın örgütlenmesi, meşruiyet oluşturma gibi
toplumsal bilimler ve felsefenin belli başlı kavramlarını okurun zihnine boca ediyor.

Okur, kendi meşrebine ve düşünce sistematiğine göre kitabı okurken bu kavramlardan bazılarını ister istemez irdelemeye başlıyor.

Josef K. ile birlikte modern yaşamın ürettiği toplumsal heyulalar ve hurafelerolarak değişik kurumlar ve düşünceler konusunda amansız bir hesaplaşmaya giriyor, daha doğrusu girmek zorunda kalıyor!

Bu kitabı henüz kimse eleştirmemiş.


Yorum yaz
Kapat