60 TL ve üzeri alışverişlerinizde kargo bedava! +6 TL ile kapıda ödeme imkanı!
Komünist Manifesto - Friedrich Engels- | Yeni ve İkinci El Ucuz Kitabı
%25 indirimli

Komünist Manifesto

ISBN / BARKOD : 9789750523403
Üretici : İletişim Yayınevi
Yazar : Friedrich Engels Karl Marx
Sayfa Sayısı : 92
Konu Politika Siyaset / Diğer
Politika Siyaset / Dünya Siyaseti ve Politikası
Son zamanlardaki satış : 2
“Avrupa'da bir heyûla dolanıyor – komünizm heyûlası.” “Bütün ülkelerin proleterleri, birleşin!”Komünist Manifesto'nun ilk ve özellikle son cümleleri, yüz yetmiş yıldır, bu kısa metni hiç okumamış olanların bile kulağına Yazının devamı...
Temin süresi 3 gündür. Kargo Ücreti : 5,00 TL
Liste Fiyatı : 14,00
Kitapsahaf Fiyatı : 10,50
Kazancınız : 3,50

Ürün Özellikleri

Stok Kodu

9789750523403

Boyut

13.00x19.50

Sayfa Sayısı

92

Basım Yeri

İstanbul

Basım Tarihi

2018-01

Çeviren

Tanıl Bora

Kapak Türü

Ciltsiz

Kağıt Türü

2. Hamur

Dili

Türkçe

“Avrupa'da bir heyûla dolanıyor – komünizm heyûlası.” “Bütün ülkelerin proleterleri, birleşin!”
Komünist Manifesto'nun ilk ve özellikle son cümleleri, yüz yetmiş yıldır, bu kısa metni hiç okumamış olanların bile kulağına çalınmış olmalıdır. Ki, bütün dünyada modern zamanların en fazla okunan, en fazla yayımlanan ve en fazla yasaklanan, kovuşturulan metinlerinden birinden söz ediyoruz. Siyasi etkisi yanında, diliyle, belâgatiyle, “havasıyla” da, modern zamanların temel metinlerinden biri olduğu kuşkusuzdur.

Marx ve Engels'in, yüz yetmiş yıl önce kurulan enternasyonal Komünist Parti'nin ana ilkelerini ve programının genel çerçevesini ortaya koymak üzere kaleme aldıkları Manifesto, adı üstünde, modern komünist fikriyatın temel metni kabul edilir. Marx ve Engels'in en kolay okunur metinleridir. Somut tarihsel göndermelerinin, pratik savlarının ötesinde tarihe, topluma, ekonomiye, insana, insanlığa bakış için bir mercek sunar.

Marx ve Engels'in yeni basımlarına düştükleri şerhler, bu kısa metnin, bizzat yazarlarınca, işlenmeye açık bir cevher olarak düşünüldüğünü gösterir. Yine bu şerhlerde, sosyalizmle komünizm arasındaki bağ ve farklara da değinilmiştir.

Dünyayı değiştirme azmiyle, bu azmin bir parçası olan dünyayı anlama tutkusuyla yazılmış olan Komünist Parti Manifestosu, bizzat o azmin ve o tutkunun tarihî timsallerindendir. Bu, onun ufkunu, münferit komünist parti ve hareketlerin de ötesine taşır.

Bu kitabı henüz kimse eleştirmemiş.


Yorum yaz
Kapat