60 TL ve üzeri alışverişlerinizde kargo bedava! +6 TL ile kapıda ödeme imkanı!
Komünist Parti Manifestosu - Friedrich Engels- | Yeni ve İkinci El Ucu
%25 indirimli

Komünist Parti Manifestosu

ISBN / BARKOD : 9786052237250
Üretici : Dorlion Yayınevi
Yazar : Friedrich Engels Karl Marx
Sayfa Sayısı : 127
Konu Politika Siyaset / Politik Akımlar - Hareketler
Politika Siyaset / Sol Hareketler
Son zamanlardaki satış : 1
Karl Heinrich marx 19. yüzyılda yaşamış filozof, politik ekonomist ve devrimci. Komünizmin kuramsal kurucusudur. Birçok politik ve sosyal konuda fikri olmakla beraber, en çok Manifesto'nun (1848) giriş cümlesinde özetlediği tarih analiziyle Yazının devamı...
Temin süresi 3 gündür. Kargo Ücreti : 4,00 TL
Liste Fiyatı : 8,00
Kitapsahaf Fiyatı : 6,00
Kazancınız : 2,00

Ürün Özellikleri

Stok Kodu

9786052237250

Boyut

13.50x21.00

Sayfa Sayısı

127

Basım Tarihi

2018

Çeviren

Aycan Özüpek

Kapak Türü

Ciltsiz

Kağıt Türü

2. Hamur

Dili

Türkçe

Karl Heinrich marx 19. yüzyılda yaşamış filozof, politik ekonomist ve devrimci. Komünizmin kuramsal kurucusudur. Birçok politik ve sosyal konuda fikri olmakla beraber, en çok Manifesto'nun (1848) giriş cümlesinde özetlediği tarih analiziyle tanınır: ''Şimdiyekadar ki bütün toplumların tarihi, sınıf savaşımları tarihidir.'' Marx, bütün sınıflı toplumlarda olduğu gibi kapitalizmin de kendini yok etmeye yol açacak içsel dinamikler barındırdığına inanırdı; onun düşüncesine göre, nasıl ki kapitalizm eskimiş feodalizmin yerini aldıysa, sınıfsız bir toplum olan komünizm de ''devletin proletaryanın devrimci diktatörlüğünden başka bir şey olmadığı'' siyasal geçiş sürecinden sonra onun yerini alacaktır.

Marx yaşadığı dönemde dünya çapında ünlü bir isim sayılmasa da, ölümünden kısa bir süre sonra düşünceleri dünya işçi hareketine yön vermiştir. Marksist Bolşeviklerin Rusya'da Ekim Devrimi'ni gerçekleştirmesi bunun en büyük örneğidir.

Engels, Karl Marx'la beraber, Komünist manifesto'yu yazarak komünist kuramın geliştirilmesinde önemli bir rol almıştır. karl Marx hayatını kaybettikten sonra Marx'ın en önemli eseri Das Kapital'in son iki cildini tamamlamıştır.

Bu kitabı henüz kimse eleştirmemiş.


Yorum yaz
Kapat