60 TL ve üzeri alışverişlerinizde kargo bedava! +6 TL ile kapıda ödeme imkanı!
Temel Makroekonomi - Gökhan Oruç Önalan | Yeni ve İkinci El Ucuz Kitab
%34 indirimli

Temel Makroekonomi

ISBN / BARKOD : 9786057932211
Üretici : Cinius Yayınları
Yazar : Gökhan Oruç Önalan
Sayfa Sayısı : 243
Konu Ekonomi / Diğer
Günümüzde ister iktisatçı olalım ister başka bir meslek ile uğraşıyor olalım ekonomik kararlarımız ve tercihlerimiz hayatımızın her anında bizimle birlikte olacaktır. Bireysel olarak kariyer planlaması yaparken, yeni ev almanın Yazının devamı...
Temin süresi 2 gündür. Kargo Ücreti : 5,00 TL
Liste Fiyatı : 34,00
Kitapsahaf Fiyatı : 22,44
Kazancınız : 11,56

Ürün Özellikleri

Stok Kodu

9786057932211

Boyut

16.00x23.00

Sayfa Sayısı

243

Basım Yeri

İstanbul

Basım Tarihi

2019-03

Kapak Türü

Ciltsiz

Kağıt Türü

2. Hamur

Dili

Türkçe

Günümüzde ister iktisatçı olalım ister başka bir meslek ile uğraşıyor olalım ekonomik kararlarımız ve tercihlerimiz hayatımızın her anında bizimle birlikte olacaktır. Bireysel olarak kariyer planlaması yaparken, yeni ev almanın hayalini kurarken, yeni arabaya sahip olmayı düşlerken; ya da bir şirket yöneticisi isek şirketimizi geliştirip daha da büyütmeyi ve yeni istihdam olanakları sağlamayı düşünürken iktisat hep bizimledir. Aslında tüm hayatımızın temelinde iktisadi durumumuzun ve kararlarımızın büyük bir payı olduğunu söylemek hiç de yanlış olmaz. Dolayısı ile öncelikle iktisat biliminin ne olduğunu tanımamız gerekmektedir.

Tüm bu sebeplerden dolayı iktisat bilimi ve iktisat eğitimi, ülkelerin eğitim sistemleri içinde önemli bir yer teşkil etmelidir. Ülkeler en az fen bilimleri eğitimleri kadar sosyal bilim alanındaki eğitimlere de ağırlık vermelidir. Mutlak suretle ülkelerin bünyesinde, iktisat eğitimini kaliteli bir şekilde verebilen bir eğitim sistemi ve nitelikli iktisat bilgisine sahip bilim insanları bulunmalıdır.

Bu kitap, iktisat biliminin tüm aşamaları ile anlatıldığı geniş bir yapıda değildir. Bu kitabı yazmamdaki temel amaç özellikle iktisat eğitimi almış ama pekiştirme amacı güden ya da hiç iktisat eğitimi almamış ama iktisada ilgi duyan insanların iktisat hakkında belirli düzeyde fikir sahibi olmalarını sağlamaktır.

Bu kitabı henüz kimse eleştirmemiş.


Yorum yaz
Kapat