100 TL ve üzeri alışverişlerinizde kargo bedava! +7 TL ile kapıda ödeme imkanı
Farklı Dinler ve Hemşirelik Yaklaşımları - Gözde Özsezer Kaymak | Yeni
%10 indirimli

Farklı Dinler ve Hemşirelik Yaklaşımları

ISBN / BARKOD : 9786050331806
Üretici : Nobel Akademik Yayıncılık
Yazar : Gözde Özsezer Kaymak Gülbu Tanrıverdi Gülen Addis Özden Erdem Sevinç Polat Özlem Avcı Sema Kuğuoğlu
Sayfa Sayısı : 230
Konu İnanç Kitapları - Mitolojiler / Diğer
Sosyoloji / Araştırma - İnceleme
Genel Konular / Kültür
Sağlık çalışanlarının, kendilerinden farklı inançlara sahip bireylere bakım verirken, onların inancına uygun olan bakımı sunmaları en azından sunmak için çaba göstermeleri beklenmektedir. İnancına uygun olmayan yaklaşım, bireyler Yazının devamı...
Kargo Ücreti : 9,50 TL
Liste Fiyatı : 24,00
Kitapsahaf Fiyatı : 21,60
Kazancınız : 2,40

Ürün Özellikleri

Stok Kodu

9786050331806

Boyut

13.50x21.00

Sayfa Sayısı

230

Basım Yeri

Ankara

Basım Tarihi

2020-01

Kapak Türü

Ciltsiz

Kağıt Türü

1. Hamur

Dili

Türkçe

Sağlık çalışanlarının, kendilerinden farklı inançlara sahip bireylere bakım verirken, onların inancına uygun olan bakımı sunmaları en azından sunmak için çaba göstermeleri beklenmektedir. İnancına uygun olmayan yaklaşım, bireyler tarafından kabul edilmeyebilir, memnuniyetsizlik yaratabilir, bakımın veya tedavinin yarıda kesilmesine neden olabilir. Hatta birey inancına uygun olmayan yaklaşımlardan ötürü sağlık çalışanları ile çatışma yaşayabilir. Tam da bu noktada bu kitabın, başta hemşireler olmak üzere tüm sağlık çalışanlarında inançlara yönelik farkındalık oluşturması ve inançlara uygun bir yaklaşımın nasıl sunulacağı konusunda rehberlik edeceğini düşünmekteyiz. Amaç okuyucuya, sağlıklı ve hasta bireylerin inançlarındaki farklılıkların, sağlık bakımını ve sağlık hizmetlerini nasıl etkileyebileceğini literatüre dayalı olarak göstermektir.

Kitapta özellikle yaygın dini inançlar ele alınmış ve bilimsel literatür temel alınarak hazırlanmıştır. Umuyorum ki, her yeni baskıda yeni dini inançları kitabımıza ekleyelim ve tüm inançları içine alan sağlık hizmetlerinin sunumunda bir rehber niteliği kazandıralım. Yine umuyorum ki, tüm inançlara saygılı ve sağlık hizmetinde bu durumu yok saymayan bir yaklaşım kazanalım. Bu kitabın tüm okuyucularımız için yararlı olmasını diliyoruz.

Bu kitabı henüz kimse eleştirmemiş.


Yorum yaz
Kapat