100 TL ve üzeri alışverişlerinizde kargo bedava! +9 TL ile kapıda ödeme imkanı
Napoleon Bonaparte - Osprey Büyük Komutanlar - Gregory Fremont-Barnes
%30 indirimli

Napoleon Bonaparte - Osprey Büyük Komutanlar

ISBN / BARKOD : 9786057635921
Üretici : Kronik Kitap
Yazar : Gregory Fremont-Barnes
Sayfa Sayısı : 64
Konu Tarih / Araştırma - İnceleme
Tarih / Önemli Olaylar ve Biyografi - Otobiyografi
Osprey Büyük Komutanlar SerisiTarihin en büyük komutanlarının yaşam öyküleri, muharebe tecrübeleri, uyguladıkları taktikler ve stratejilerNapoléon BonaparteDünya tarihinin en büyük komutanlarını tüm yönleriyle inceleyen OSPREY Büyük Yazının devamı...
Kargo Ücreti : 9,50 TL
Liste Fiyatı : 35,00
Kitapsahaf Fiyatı : 24,50
Kazancınız : 10,50

Ürün Özellikleri

Stok Kodu

9786057635921

Boyut

18.40x24.80

Sayfa Sayısı

64

Basım Yeri

İstanbul

Basım Tarihi

2021-02

Çeviren

Barbaros Uzunköprü

Kapak Türü

Ciltsiz

Kağıt Türü

2. Hamur

Dili

Türkçe

Osprey Büyük Komutanlar Serisi

Tarihin en büyük komutanlarının yaşam öyküleri, muharebe tecrübeleri, uyguladıkları taktikler ve stratejiler

Napoléon Bonaparte

Dünya tarihinin en büyük komutanlarını tüm yönleriyle inceleyen OSPREY Büyük Komutanlar Serisi, Napoléon Bonaparte ile devam ediyor…

Korsika adasında orta karar bir ailenin oğlu olarak doğan ve Fransa'ya ayak bastığında pek de parlak bir konuma sahip olmayan genç Napoléon o günlerde Fransa İmparatoru olup İspanya'dan Rusya'ya kadar Avrupa'nın büyük bir kısmına hükmedeceğini düşünmüş müdür? Bunun cevabını bilemeyeceğiz ancak Fransız İhtilali'nin keşmekeşinden sıyrılıp karşısına çıkan fırsatları son derece iyi kullanması, sergilediği beceriler sayesinde rütbe basamaklarını hızla tırmanması ve çok genç yaşta çok önemli mevkilere ulaşması bu yolun taşlarını döşedi.

Askerî kariyeri boyunca İtalya, Mısır, İspanya, Almanya, Polonya, Rusya ve Fransa gibi birbirinden son derece farklı coğrafyalarda yaklaşık 20 yıl boyunca seferler yürüten, elde ettiği zaferlerle tarihin en önde gelen komutanları arasında bile çok özel bir yere sahip olan Napoléon, bir kısmı siyasi bir kısmı ise askerî açıdan hayati sonuçlar doğuran yaklaşık 60 muharebede bulundu. Bu bakımdan modern Avrupa'nın kaderini tayin ettiğini ve savaşın kaidelerini temelden değiştirdiğini söylemek hiç de yanlış olmaz.

Napoléon'un askerî kariyerine, uyguladığı stratejilere ve taktiklere odaklanan bu çalışma, sahip olduğu liderlik özelliklerini irdelemeyi de ihmal etmiyor. Dünya savaş tarihinde bir efsane olarak gösterilen Napoléon'un yıldızının hem nasıl parladığını hem de nasıl söndüğünü sıra dışı bir üslupla ortaya koyuyor. Kariyerinin en önemli muharebeleri olan Austerlitz, Borodino ve Waterloo ise bir belgesel havasında tüm detaylarıyla masaya yatırılıyor.

Bu kitabı henüz kimse eleştirmemiş.


Yorum yaz
Kapat