60 TL ve üzeri alışverişlerinizde kargo bedava! +6 TL ile kapıda ödeme imkanı!
Yüzsüz Diyalektik - Habip Türker- | Yeni ve İkinci El Ucuz Kitabın Adr
%20 indirimli

Yüzsüz Diyalektik

Husserl Fenomenolojisi Üzerine Bir Deneme

ISBN / BARKOD : 9786059814133
Üretici : Ebabil Yayıncılık
Yazar : Habip Türker
Sayfa Sayısı : 96
Konu Edebiyat / Deneme
Transandantal fenomenolojinin diyalektiğini diskursif düşünmeyi, görgüsel olguları, ilineksel deneyimleri nötralize ederek ilerlediği ve herhangi bir inanç ve onun korrelatı olarak varlık kipine karşı nötr olduğu, zıt veya farklı Yazının devamı...
Temin süresi 6 gündür. Kargo Ücreti : 4,00 TL
Liste Fiyatı : 18,00
Kitapsahaf Fiyatı : 14,40
Kazancınız : 3,60

Ürün Özellikleri

Stok Kodu

9786059814133

Boyut

13.50x21.50

Sayfa Sayısı

96

Basım Yeri

Ankara

Basım Tarihi

2016-08

Kapak Türü

Ciltsiz

Kağıt Türü

2. Hamur

Dili

Türkçe

Transandantal fenomenolojinin diyalektiğini diskursif düşünmeyi, görgüsel olguları, ilineksel deneyimleri nötralize ederek ilerlediği ve herhangi bir inanç ve onun korrelatı olarak varlık kipine karşı nötr olduğu, zıt veya farklı şeyleri birleştirirken nötralize ederek hareket ettiği için nötral ya da yüksüz diyalektik olarak adlandırıyorum.

Platon diyalektiği diskursif düşünmeyi diskursif düşünme yoluyla araştırmanın sonunda devre dışı bırakmasına karşın, transandantal fenomenolojik diyalektik diskursif düşünmeyi nötrleştirme yoluyla felsefi düşünme veya araştırmanın en başında devredışı bırakmaya başlar. Elbette Husserl'in çelişmezlik ilkesinin ya da genel olarak mantık ilkelerinin geçerliliği konusunda kuşkusu yoktur. Bununla birlikte, yüksüzleştirici diyalektik hakikati mümkün tamlığında kavramak ve şeylerdeki olanaklı bağdaşmaz heterojen özsel tekillikleri ortaya çıkarmak için argümantatif aklı sınırlılığından ötürü askıya alır, dondurur.

Bu kitabı henüz kimse eleştirmemiş.


Yorum yaz
Kapat