100 TL ve üzeri alışverişlerinizde kargo bedava! +9 TL ile kapıda ödeme imkanı
Saklanan Düşman - Halit Ziya Uşaklıgil | Yeni ve İkinci El Ucuz Kitabı
%30 indirimli

Saklanan Düşman

Erkeklere Dair Öyküler

ISBN / BARKOD : 9789750741340
Üretici : Can Yayınları
Yazar : Halit Ziya Uşaklıgil
Sayfa Sayısı : 200
Konu Edebiyat / Türk Edebiyatı
Edebiyat / Öykü
Halid Ziya'ya kadar, romancı muhayyilesiyle doğmuş tek muharririmiz yoktur. Hepsi roman veya hikaye yazmaya hevesli insanlardır.Ahmet Hamdi TanpınarMai ve SiyahveAşk-ı Memnugibi başyapıtların yazarı Halid Ziya Uşaklıgil'in öyküleri de Yazının devamı...
Kargo Ücreti : 9,50 TL
Liste Fiyatı : 11,50
Kitapsahaf Fiyatı : 8,05
Kazancınız : 3,45

Ürün Özellikleri

Stok Kodu

9789750741340

Boyut

12.50x19.50

Sayfa Sayısı

200

Basım Yeri

İstanbul

Basım Tarihi

2019-10

Kapak Türü

Ciltsiz

Kağıt Türü

2. Hamur

Dili

Türkçe

Halid Ziya'ya kadar, romancı muhayyilesiyle doğmuş tek muharririmiz yoktur. Hepsi roman veya hikaye yazmaya hevesli insanlardır.

Ahmet Hamdi Tanpınar

Mai ve SiyahveAşk-ı Memnugibi başyapıtların yazarı Halid Ziya Uşaklıgil'in öyküleri de romanları kadar önemli. Yazar, öykülerinde Osmanlı'dan cumhuriyete uzanan süreçte değişen sosyal hayat üzerine gözlemlerini ve kendi hatıralarını çarpıcı tespitlerle bezeyerek aktarıyor.

Halid Ziya'nın erkek karakterlerinin merkeze alındığı öykülerinin bir kısmıSaklanan Düşman'da bir araya geldi. Aşık erkekler, takıntılı erkekler, bekâr erkekler, sanatçı erkekler, kıskanç erkekler, erkek kardeşler… Toplumun farklı kesimlerinden, farklı yaşlardan onlarca karakterin birbirinden farklı hikayeleri.

Yedi öykü kitabından derlenen bu on dokuz öykü, erkeklik meselesini bu defa edebiyatımızın en büyük yazarlarından birinin, Halid Ziya'nın kaleminden okumamızı sağlayacak.

Bu kitabı henüz kimse eleştirmemiş.


Yorum yaz
Kapat