150 TL ve üzeri alışverişlerinizde kargo bedava! +12 TL ile kapıda ödeme imkanı

Max Stirner

Anarşitst - Egoist - Nihilist

ISBN / BARKOD : 14000000004071
Üretici : ETİK YAYINLARI SAHAF
Yazar : Hanifi Macit
Sayfa Sayısı : 140
Konu
Tarihin içinden konuşan bir düşünürün felsefesine dair konuşmak kolay değildir. Düşünürün yaşadığı tarihi dönemin fikri yapısı, siyasi dili, insan hayatını meşgul eden sorunlar ve benzeri durumların tümü, üzerinde konuşulan Yazının devamı...
Kargo Ücreti : 15,00 TL
Kitapsahaf Fiyatı : 15,00

Ürün Özellikleri

Stok Kodu

14000000004071

Boyut

13.50x19.50

Sayfa Sayısı

140

Basım Yeri

İstanbul

Basım Tarihi

2010

Kapak Türü

Ciltsiz

Kağıt Türü

2. Hamur

Dili

Türkçe

Tarihin içinden konuşan bir düşünürün felsefesine dair konuşmak kolay değildir. Düşünürün yaşadığı tarihi dönemin fikri yapısı, siyasi dili, insan hayatını meşgul eden sorunlar ve benzeri durumların tümü, üzerinde konuşulan düşünüre ilişkin olumlu ya da olumsuz yönde etkilidir.

Dolayısıyla bir düşünürü anlamak söz konusu yapıyı, daha doğrusu bu tarihi ve fikri bütünselliği yakalamakla doğrudan ilişkilidir. Özellikle genel geçer fikri çizgiden ayrılan ve felsefi konumunu belirlemede zorluk çekilen düşünürler üstüne konuşmak daha da zordur. Genel anlamda bireyci anarşist olarak kabul edilen, fakat felsefi konumunu belirlemede sıkıntı çekilen Max Stirner'in felsefesi hem kendine özgü hem de ülkemizde pek bilinmemektedir. Özgünlüğü ve bilinmezliği tek başına araştırmaya değer olmakla birlikte, bir düşünüre dair konuşmanın zorluklarını bilerek fikri bir girişimde bulunma arzusunu da buna eklemek gerekir.

Bu kitabı henüz kimse eleştirmemiş.


Yorum yaz
Kapat