100 TL ve üzeri alışverişlerinizde kargo bedava! +9 TL ile kapıda ödeme imkanı
Doğa ve Yürüyüş Üzerine Seçme Denemeler - Henry David Thoreau- | Yeni
%20 indirimli

Doğa ve Yürüyüş Üzerine Seçme Denemeler

ISBN / BARKOD : 9786051850566
Üretici : Everest Yayınları
Yazar : Henry David Thoreau
Sayfa Sayısı : 180
Konu Edebiyat / Deneme
Henry David Thoreau (1817-1862) görece kısa yaşamı ve münzevi kişiliğine rağmen sonraki yüzyıla damga vurmuş yazarlardan biridir. Doğa gezgini-tarihçisi-araştırmacısı, doğal yaşam eylemcisi, bilim insanı, filozof, yazar, şair gibi Yazının devamı...
Kargo Ücreti : 9,50 TL
Liste Fiyatı : 19,00
Kitapsahaf Fiyatı : 15,20
Kazancınız : 3,80

Ürün Özellikleri

Stok Kodu

9786051850566

Boyut

13.50x19.50

Sayfa Sayısı

180

Basım Yeri

İstanbul

Basım Tarihi

2017-07

Çeviren

Aytek Sever

Kapak Türü

Ciltsiz

Kağıt Türü

2. Hamur

Dili

Türkçe

Henry David Thoreau (1817-1862) görece kısa yaşamı ve münzevi kişiliğine rağmen sonraki yüzyıla damga vurmuş yazarlardan biridir. Doğa gezgini-tarihçisi-araştırmacısı, doğal yaşam eylemcisi, bilim insanı, filozof, yazar, şair gibi sıfatların her birini ona yakıştırabiliriz ama yine de bir şeylerin eksik kaldığını hissederiz… Ayrıksılığı, şaşılacak derecede kapsamlı bilgi birikimi ile kadim zaman seyyahlarının maceracılığını harmanlamasında yatar. Münzeviliğinde ise melankolinin zerresi yoktur, aksine, ilkyaz sabahlarının kuş cıvıltıları gibi şenlikli ve kucaklayıcıdır.

Çevirmen Aytek Sever'in Thoreau'nun belli başlı eserlerinden özenle seçip yayıma hazırladığı Doğa ve Yürüyüş Üzerine, tıpkı ormandaki patika gibi sürprizlerle dolu, bülbülün şarkısı gibi canlı ve nüktedan, karakaplumbağası gibi “bilge” yazıları kapsıyor. Thoreau'nun en güzel denemelerine yer veren bu seçkiyi Amerikalı çevreci yazar Bill McKibben'ın önsözü ve Ralph Waldo Emerson'ın kaleme aldığı “Thoreau'nun Yaşamöyküsel Portresi”yle birlikte sunuyoruz.

“Thoreau, Buddha'dan günümüze uzanan bir kaçıklar ve mürşitler silsilesinde Amerikalı bir örnektir.”

- Bill McKibben

“Thoreau'nun içinde, maddi dünyayı ona sadece bir araç ve sembol olarak gösteren, eşine az rastlanır insanlar sınıfına ait müthiş bir bilgelik vardı.”

- Ralph Waldo Emerson

“Doğanın farklı itkiler üflediği biridir o, ki sanırım bunların arasında bazı gizleri de var...”

- Virginia Woolf

Bu kitabı henüz kimse eleştirmemiş.


Yorum yaz
Kapat