150 TL ve üzeri alışverişlerinizde kargo bedava! +12 TL ile kapıda ödeme imkanı
Türk Edebiyatında Mesnevi Tercüme ve Şerhleri - İsmail Güleç | Yeni ve
%25 indirimli

Türk Edebiyatında Mesnevi Tercüme ve Şerhleri

ISBN / BARKOD : 9789944396448
Üretici : Pan Yayıncılık
Yazar : İsmail Güleç
Sayfa Sayısı : 286
Konu İslam / Tasavvuf ve Tarikatlar
Mesnevî klasik edebiyatımızda, her biri kendi arasında kafiyeli ikişer mısradan oluşan uzun şiirlere verilen addır. Bununla birlikte zaman içinde anlam daralmasına uğrayarak Mevlânâ'nın mesnevî biçiminde yazdığı eserin adı haline Yazının devamı...
Kargo Ücreti : 15,00 TL
Liste Fiyatı : 25,00
Kitapsahaf Fiyatı : 18,75
Kazancınız : 6,25

Ürün Özellikleri

Stok Kodu

9789944396448

Boyut

165-235

Sayfa Sayısı

286

Basım Yeri

İstanbul

Basım Tarihi

2008-06

Kapak Türü

Karton

Kağıt Türü

2.Hamur

Dili

Türkçe
Mesnevî klasik edebiyatımızda, her biri kendi arasında kafiyeli ikişer mısradan oluşan uzun şiirlere verilen addır. Bununla birlikte zaman içinde anlam daralmasına uğrayarak Mevlânâ'nın mesnevî biçiminde yazdığı eserin adı haline gelmiş ve mesnevî denildiğinde akla, binlerce mesnevî arasından sadece Mevlânâ'nın Mesnevî'si gelmektedir. Mevlânâ, bütün tecrübelerini ve birikimini kendisini sevenlerine aktarma ihtiyacı duymuş, özelde Hüsâmeddin Çelebi'ye, genelde bu yola girmek isteyen herkese, yolun tehlikelerinden haberdar etmek, yolculuklarını sağ ve salim tamamlamak için gerekli uyarılarda bulunmak üzere Mesnevî'sini telif etmiştir.
Mevlânâ'nın Mesnevî'si yazıldığından itibaren, Hint alt kıtasından Ortaasya içlerine, Kafkaslardan Arap yarımadasına, Anadolu'dan Doğu Avrupa'ya kadar çok geniş bir coğrafyada asırlardan beri tercüme ve şerh edilmektedir. Bu çalışmada Mesnevî'nin yalnızca Türkçe yapılmış tercüme ve şerhleri ele alınmıştır.
Bu kitabı henüz kimse eleştirmemiş.


Yorum yaz
Kapat