100 TL ve üzeri alışverişlerinizde kargo bedava! +9 TL ile kapıda ödeme imkanı
Kaydaş Ailesi - İvan Neçuy-Levitskiy | Yeni ve İkinci El Ucuz Kitabın
%30 indirimli

Kaydaş Ailesi

ISBN / BARKOD : 9786257981071
Üretici : Pergole Yayınları
Yazar : İvan Neçuy-Levitskiy
Sayfa Sayısı : 206
Konu Edebiyat / Diğer Ülke Edebiyatları
Edebiyat / Roman
Kaydaş Ailesi, Ukrayna'nın milli edebiyatında önde gelen eserlerden birisidir. Halen Ukrayna'da okullarda, üniversitelerde ve halk arasında tiyatrosu, oyunu ve canlandırmaları yapılmaktadır. Eserin içinden çok sayıda skeçler üretilmiş ve Yazının devamı...
Kargo Ücreti : 9,50 TL
Liste Fiyatı : 30,00
Kitapsahaf Fiyatı : 21,00
Kazancınız : 9,00

Ürün Özellikleri

Stok Kodu

9786257981071

Boyut

13.50x21.00

Sayfa Sayısı

206

Basım Yeri

İstanbul

Basım Tarihi

2020-07

Çeviren

İrina Pokrovska

Kapak Türü

Ciltsiz

Kağıt Türü

2. Hamur

Dili

Türkçe

Kaydaş Ailesi, Ukrayna'nın milli edebiyatında önde gelen eserlerden birisidir. Halen Ukrayna'da okullarda, üniversitelerde ve halk arasında tiyatrosu, oyunu ve canlandırmaları yapılmaktadır. Eserin içinden çok sayıda skeçler üretilmiş ve oynanmıştır. Ukraynalıların büyük beğenisini kazanarak saygı duydukları usta kalem İvan Neçuy-Levıtskıy'ın bu eserinde Ukrayna kültürünü, aile yapısını, köy yaşamını ve inançlarını göreceksiniz. Türk kültürü ile ortak çok özelliklere şahit olacaksınız. Gelin – kaynana çekişmesi, arada kalan oğulllar, anne babalar ve kardeşlerin, kimi zaman hüzünlü, kimi zaman da trajikomik halleri, Ukrayna kültürü hakkında oldukça bilgi verecektir.

Ukrayna keşfedilmeyi bekleyen güçlü bir edebiyata sahiptir. Genelde bu ülkeye yapılan ziyaretlerde ülkenin belli yerleri gezilir, görülür. Kaydaş Ailesi ağırlıklı olarak 19. yüzyıl sonunda Ukrayna'nın kırsal kesiminde bir yaşantıyı anlatması hasebiyle öz kültürünü olduğu gibi yansıtan post modern bir öyküdür.

Ukrayna edebiyatının bu kıymetli eserini, Kyiv Milli Taras Şevçenko Üniversitesi Türkoloji Ana Bilim Dalı Başkanı Doç. Dr. İrına Pokrovska, büyük emeklerle günümüz Türkçesine çevirerek kazandırırken, son okuması ve yönetmenliği Yazar Bekir Manav tarafından gerçekleştirilmiştir.
Ukrayna edebiyatı ve öz kültürünü Türkiye'ye tanıtmak, Türk – Ukrayna edebiyat dünyası ve ortak kardeş iki ülkenin dostluğunu pekiştirmek amacıyla hazırlanan, Ukrayna dilinden Türkçeye çevrilen bu eserde, öz bir dil ile yalın bir anlatım ve yazarın teşbihleri kitapseverlere ayrı bir keyif verecektir.

Bu kitabı henüz kimse eleştirmemiş.


Yorum yaz
Kapat